Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 501GE2.33ZpTa - Wyciek gazu

Daniel.W85 15 Gru 2015 18:56 867 3
  • #1 15 Gru 2015 18:56
    Daniel.W85
    Poziom 5  

Witam Panowie.
    Miałem niedawno kontrolę szczelności instalacji gazowej. Przyszli panowie ze spółdzielni pomierzyli łączenia przy rurkach w końcu padło na kuchenkę. Zdjął 4 kołpaki palnika wsadził miernik i na wszystkich miał nieszczelność. Pan napisał protokół i kazał wezwać serwis. Jako że kuchenka na gwarancji wezwałem autoryzowany.
    Pan przyjechał i zaczął od pomiarów przyłączy do kuchenki oraz rozebrał przednią ścianę i tam gdzie zawory łączą się z rurką mierzył szczelność. Wszystko było ok.

Zdjął 4 kołpaki i zapsikał jakimś sprayem co wytwarza pianę ( tam miernikiem nie mierzył ) Powiedział mi że nie ma bąbelków i armatura gazowa jest szczelna. Pytałem się czemu tam nie mierzył miernikiem to powiedział mi że w korytku zawsze jest gaz ponieważ jest cięższy od powietrza, a poza tym od zaworu do korytka jest kilkanaście cm rurki która jest wypełniona gazem. I jedynym miarodajnym sposobem jest próba ciśnieniowa.
    Czy PN dopuszczają taką metodę pomiaru ?
    Powiem szczerze że wierzę serwisantowi że kuchenka jest szczelna.
    Zapłaciłem 100zł i Pan poszedł.
    Problem w tym że za niedługo znowu ze spółdzielni mają przyjść ponownie sprawdzić. I co ja wtedy mam im powiedzieć? Pan serwisant mówił że jak przyjdą i wetkną miernik w korytko to mam mu zabrać ten miernik i w łeb p..... :)

ps. Posiadam uprawnienia gazowe ale nigdy nie miałem styczności z urządzeniami gazowymi. Nawet podłączenie tej kuchni zleciłem fachowcowi z doświadczeniem i uprawnieniami

Pozdrawiam

0 3
  • #2 15 Gru 2015 19:11
    abart64
    Poziom 28  

Może liczyli że ich poprosisz o uszczelnienie kuchenki "po godzinach" :) .
    Z 10 razy sp-nia sprawdzała moja kuchenkę i nigdy nic nie zdejmowali przy pomiarze i mimo że nowa już dawno nie jest nie ma problemów ze szczelnością. Zapytaj kto zwróci 100zł za serwis to pewnie zmienią zdanie albo sposób pomiaru.

1
  • #3 15 Gru 2015 20:10
    Daniel.W85
    Poziom 5  

Czytał w jednym z tematów że w ten sposób naciągają klientów.

0
  • #4 16 Gru 2015 06:45
    skryn
    Admin grupy AGD

Daniel.W85 napisał:
    I jedynym miarodajnym sposobem jest próba ciśnieniowa.
    Czy PN dopuszczają taką metodę pomiaru ?

To jest jedna z trzech dopuszczalnych metod badania armatury gazowej. Pozostałe dwie, to metoda objętościowa i zanurzeniowa. Obie te metody nie mają zastosowania w warunkach domowych, więc pozostaje metoda ciśnieniowa. Innych metod PGNiG nie dopuszcza.

Daniel.W85 napisał:
    Powiem szczerze że wierzę serwisantowi że kuchenka jest szczelna. (...) Pan serwisant mówił że jak przyjdą i wetkną miernik w korytko to mam mu zabrać ten miernik i w łeb p..... :)

Brawo dla serwisanta! :)

0