Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów

15 Gru 2015 21:17 1629 4
  • Poziom 10  
    Witam, proszę o pomoc w identyfikacji elementów
    W piekarniku AKZM 750/IX uległ uszkodzeniu moduł zasilający (Antares Ester EGS 4619 615 20682), jest w nim spalonych kilka elementów, których nie jestem w stanie zidentyfikować.
    Szukałem w Internecie schematu, ale niestety nic nie znalazłem. Czy może ktoś z forumowiczów posiada taki piekarnik lub podobny model i zrobił zdjęcie modułu.
    Jestem również zainteresowany kupnem sprawnego modułu.
    Pozdrawiam
    Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 31  
    Przedstawiony na zdjęciach moduł piekarnika "Whirlpool AKZM 750/IX" ("Whirlpool AKZM 750/IX Power Board"), jest uszkodzony w stopniu nie kwalifikującym go do naprawy.
    Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów . Widoczne uszkodzenia termiczne płyty PCB (uszkodzenia, brak fragmentów obwodów) nie pozostawiają złudzeń. Wymianą uszkodzonych elementów problemu nie załatwisz. Ponadto widoczny jest skutek, lecz dalej nie określona jest przyczyna (nie opisałeś warunków w jakich do tego doszło).
    Wszystko wskazuje nato że czeka Cię wymiana modułu (zał. ilustr.):
    Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Poszukiwanie nowego modułu, może Ci ułatwić przykładowy Link
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 10  
    Piekarnik nie był długo używany, a że się zbliżają święta to żona chciała w nim coś upiec, no i na tym chciała się skończyło.
    Też się zastanawiałem co mogło być przyczyną, żadnej wilgoci w środku nie zauważyłem.
  • Poziom 10  
    Zatem elementy uszkodzone wymieniłem, wypalone ścieszki odtworzyłem, okazało się ze jeszcze była uszkodzona dioda zenera DZ09. Po podłączeniu zasilania, są napięcia 12V oraz 5V, ale działa tylko podświetlenie wyświetlacza i od razu załączają się przekaźniki od sterowania grzałek. Poza tym piekarnik nie reaguje na pokrętła, i nic nie działa. Odnalazłem w sieci schemat - w załączniku.
    Proszę o pomoc w dalszej naprawie.
  • Poziom 9  
    Wymień układ 74HC jest powiązany z uszkodzonymi elementami