Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów

irek27 15 Dec 2015 21:17 2538 5
 • #1
  irek27
  Level 10  
  Witam, proszę o pomoc w identyfikacji elementów
  W piekarniku AKZM 750/IX uległ uszkodzeniu moduł zasilający (Antares Ester EGS 4619 615 20682), jest w nim spalonych kilka elementów, których nie jestem w stanie zidentyfikować.
  Szukałem w Internecie schematu, ale niestety nic nie znalazłem. Czy może ktoś z forumowiczów posiada taki piekarnik lub podobny model i zrobił zdjęcie modułu.
  Jestem również zainteresowany kupnem sprawnego modułu.
  Pozdrawiam
  Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów
 • #2
  januszx3
  Level 31  
  Przedstawiony na zdjęciach moduł piekarnika "Whirlpool AKZM 750/IX" ("Whirlpool AKZM 750/IX Power Board"), jest uszkodzony w stopniu nie kwalifikującym go do naprawy.
  Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów . Widoczne uszkodzenia termiczne płyty PCB (uszkodzenia, brak fragmentów obwodów) nie pozostawiają złudzeń. Wymianą uszkodzonych elementów problemu nie załatwisz. Ponadto widoczny jest skutek, lecz dalej nie określona jest przyczyna (nie opisałeś warunków w jakich do tego doszło).
  Wszystko wskazuje nato że czeka Cię wymiana modułu (zał. ilustr.):
  Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Poszukiwanie nowego modułu, może Ci ułatwić przykładowy Link
 • #3
  irek27
  Level 10  
  Piekarnik nie był długo używany, a że się zbliżają święta to żona chciała w nim coś upiec, no i na tym chciała się skończyło.
  Też się zastanawiałem co mogło być przyczyną, żadnej wilgoci w środku nie zauważyłem.
 • #4
  irek27
  Level 10  
  Zatem elementy uszkodzone wymieniłem, wypalone ścieszki odtworzyłem, okazało się ze jeszcze była uszkodzona dioda zenera DZ09. Po podłączeniu zasilania, są napięcia 12V oraz 5V, ale działa tylko podświetlenie wyświetlacza i od razu załączają się przekaźniki od sterowania grzałek. Poza tym piekarnik nie reaguje na pokrętła, i nic nie działa. Odnalazłem w sieci schemat - w załączniku.
  Proszę o pomoc w dalszej naprawie.
 • #5
  xeroxhp1
  Level 10  
  Wymień układ 74HC jest powiązany z uszkodzonymi elementami
 • #6
  crazycavan
  Level 15  
  Witam
  it could be useful to others
  Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów Piekarnik Whirlpool AKzM 750 IX - indentyfikacja elementów