Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki tv do małego salonu; cena nie gra roli

zytoo 15 Gru 2015 22:33 867 6
  • #1 15 Gru 2015 22:33
    zytoo
    Poziom 6  

Szanowni użytkownicy forum elektroda,
    planujemy kupić TV dla staruszków. Pokój, w którym ma działać jest dość duży, ale przedzielony w taki sposób, że część "telewizorowa" to około 3x5 [m] - chyba za mała na duże ekrany typu >50 cali? TV ogląda się z 3 foteli, oddalonych o 2,35; 2,45 i 2,55 metra od obecnego, starego kineskopu. TV ma stać na szafce oddalonej o jakiś 1,5 m od ściany, co pozwala na oglądanie ekranu wprost 1 osobie, 2 pozostałe patrzą troszkę pod kątem. Układ jest słaby ale nic nie da się z tym zrobić. Słońce wali po południu z lewej strony odbiornika a z naprzeciwka TV pod wieczór. Do TV będzie podpięty wzmacniacz, jakiś DVD odtwarzacz, sygnał z kablówki (cyfrowy?) i to w zasadzie tyle. Staruszkowie dość dobrze orientują się w nowszej technologii także dobrze jakby można było z niego np dzwonić na Skype, oglądać YouTube czy inne tego typu pierdoły (chyba są już takie cuda?). Może można będzie podpiąć tableta i operować na ekranie myszką? TV nie będzie często używany, najwyżej ze 3 godziny dziennie ale to zdecydowany max. Głównie sport i jakieś alekino czy inne HBO, przeważnie wieczorem. 3D na TV to chyba abstrakcja ale nic o tym nie wiem, chętnie poczytam :) Jakbym mógł podczas wizyt podpiąć sobie laptopa coby pograć w wiedźmaka w HD też byłoby miło :)

Jak w temacie, cena nie gra roli, ma być dobry.
    Dzięki z góry za odpowiedzi :)

0 6
  • #2 16 Gru 2015 21:38
    rafal.kamyk
    Poziom 6  

Jak ma być dobry, to kup im OLEDa. Ale pytanie czy warto isć w tę technologię. Jeśli oglądają dużo filmów, to zdecydowanie warto, bo nic lepszego już dla tego typu odbiorców nie ma na rynku. A jeśli to będzie sygnał TVP z sygnałem SD to nie warto brać nic powyżej 3-4 k zł.

0
  • #3 17 Gru 2015 03:34
    zytoo
    Poziom 6  

W ogóle nie oglądają dużo ale jakieś DVD czasem sobie kupią, więc może warto? Nie znam się na sygnałach, niby to zwykła kablówka ale eurosport w HD na przykład nadają. Jakieś konkretne propozycje?

0
  • #5 18 Gru 2015 15:00
    zytoo
    Poziom 6  

Czy mógłbyś wyjaśnić znaczenie kalibracji? Czy przy tak małym pokoju wygodnie jest oglądać aż 55 calowy TV? Możecie mi podrzucić jakiś atykuł ze zwięzłym info opisującym obecne technologie ultra czy inne 4k rozdzielczości? Podoba mi się ten sony, poza tym innych modeli nie ma w sklepach :P

0
  • #6 18 Gru 2015 19:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wielkość pokoju nie ma znaczenia - liczy się jakość sygnału.
    Oczywiście że 55"

0
  • #7 22 Maj 2016 13:40
    zytoo
    Poziom 6  

Dzięki LOCOLOCO, zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo