Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik olejowy 2200W - Koszty ogrzewania

15 Gru 2015 23:05 13176 11
  • Poziom 18  
    Witam! Jakie w przybliżeniu będą koszty ogrzewania takim grzejnikiem nastawionym na pełną moc okolo 12 godzin na dobę?
  • Poziom 34  
    2,2*12=26,4[kWh]. Pomnóż to przez cenę kilowatogodziny w Twojej taryfie oraz ilość dni w miesiącu, w wyniku masz przybliżony koszt. ;)
  • Poziom 18  
    15 złotych za dobę???
  • Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    15 złotych za dobę???

No tak wychodzi średnio. A dokładnie to za 12 godzin ciągłego grzania.
  • Poziom 12  
    No to wychodzi może średnio ,ale to można potraktować jako awaryjne dogrzanie.Jeśli przeliczymy zapotrzebowanie energii cieplnej w mieszkaniu o kilku pomieszczeniach ,gdzie temperatura powinna być przyzwoita i stabilna (np;małe dzieci) to już wychodzi całkiem drogo.
  • Poziom 27  
    goldi74 napisał:
    A dokładnie to za 12 godzin ciągłego grzania.

Jeśli przyjmiesz, że grzejnik przez te 12 godzin włącza się 50/50, to rachunek będzie niższy...
  • Poziom 43  
    Romulus7874 napisał:
    goldi74 napisał:

A dokładnie to za 12 godzin ciągłego grzania.

Jeśli przyjmiesz, że grzejnik przez te 12 godzin włącza się 50/50, to rachunek będzie niższy...

A po co przyjmować takie założenie? Wyraźnie jest napisane:

helterskelter33 napisał:
    Jakie w przybliżeniu będą koszty ogrzewania takim grzejnikiem nastawionym na pełną moc okolo 12 godzin na dobę?
  • Poziom 32  
    Te grzejniki mają termostat i nie zawsze ustawienie "na pełną moc" oznacza na najwyższą temperaturę.
    Sam taki użytkuje i mimo ustawienia na poziom 3 (najwyższy) pracuje on z wyraźnymi przerwami ... co istotnie wpływa na zużycie prądu (w dół).
  • Poziom 8  
    Witam

Nie chcę zaczynać nowego tematu bo ja z bzdurką w zasadzie. Zaoszczędziłem nieco kW "licznik na kartę" i pomyślałem że można by czasem dogrzać sie piecykiem elektrycznym. Szczególnie że mieszkanie wielkie a siedzę tylko w 1 pokoju. Dlatego mam dwie opcje:

Piecyk olejak 3kW 13 żeberek (bez nawiewu)

Piecyk olejak 2,5kW 11 żeberek z nawiewem 400W

Oba firmy krzak (N'oveen i Volteno) w identycznej cenie. Martwie sie bo ponoc ten nawiew psuje sie znacznie szybciej niz sam piecyk a ja w takich sprawach mocno ciemny (prawie 90% czerni:) nawet nie wiem czy jak ten nawiew sie popsuje to reszta piecyka bedzie nadal grzała.

Z góry dziękuję

Krzysiek
  • Poziom 35  
    Dziwne te olejaki. Jeśli ma aż 3kW, to powinien mieć ze 20 żeberek, jeśli nie więcej. 13 żeberek, to powinno być pomiędzy 1,5 a 2kW.