Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki

Czaru96 16 Gru 2015 01:38 1317 11
  • #1 16 Gru 2015 01:38
    Czaru96
    Poziom 5  

Witam, na wstępie dodam że jestem totalnym laikiem odnośnie tych spraw, proszę o tłumaczenie jak dla 8 latka :)
    Akapit poniżej można pominąć :) jest tam cała historia

Zacznę od początku w drukarce skończył się proszek w tonerze, więc zamówiłem na allegro proszek dedykowany dla tego modelu, rozebrałem całe to urządzenie zgodnie z tutorialem na you tube w zbiorniczku o dziwo był tusz usunąłem go i zastąpiłem nowym złożyłem cały toner zainstalowałem w drukarce po czym . Przy włączeniu były starsze zgrzyty po odłączeniu od prądu i ponownym podłączeniu wszystko było w porządku (domyślam się że była to sprawa dopasowania się trybów) na panelu sterowania pojawił się napis INICJALIZACJA po nim GOTOWY wiec jest wszystko w porządku teraz mój problem wygląda tak

Na skaner położyłem totalnie przypadkowy dokument w celu skopiowania go , urządzenie skanuje pobiera kartkę papieru po czym wypluwa ją CZYSTĄ i w dodatku gorącą . Dodam że w ustawieniach przywróciłem je domyślne i próbowałem wydrukować stronę testową która też była gorąca i pusta . Myślę że jest to wina pobierania tuszu z tonera i przekazywania go dalej . Proszę o pomoc . Model Drukarki to HP LaserJet M1120 MFP

0 11
  • Pomocny post
    #3 16 Gru 2015 11:18
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Gru 2015 18:09
    Passat B6
    Poziom 15  

Sa 2 opcje...
    Albo pokielbasiles cos z tym kartidzem np masowanie itd wiec sprawdz czy zrobiles wszystko ok.
    Jest tez mozliwe ze przy wyjmowaniu tonera urwales "bolec" ktory otwiera przeslone lasera stad puste kartki.

0
  • #5 17 Gru 2015 18:12
    andrzej103
    Poziom 12  

Też uważam, że laser się nie otwiera. Toner ma na górnej ścianie bolec, który wchodzi na górze drukarki w otwór i otwiera przesłonę lasera. pooglądaj to dokładnie.

0
  • #6 17 Gru 2015 19:53
    Czaru96
    Poziom 5  

Przeczytałem wszystkie uwagi i porady , nic nie zostało uszkodzone z tego co widzę. Może wy zobaczycie więcej więc wstawię kilka zdjęć . Póki co dziękuje wszystkim którzy chcieli pomóc :)

HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki HP LaserJet M 1120 MFP - Drukuje białe strony, wypluwa ciepłe kartki

Jakość zdjęć nie powala, ale coś tam widać ....

0
  • #7 18 Gru 2015 10:27
    andrzej103
    Poziom 12  

Pisałem z głowy więc nie do końca poprawnie.
    Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem szczelinę, gdzie wchodzi trzpień odblokowujący laser. Bolec jest na górnej pokrywie, która jest podniesiona, nie widać tego na zdjęciach. Sprawdź, czy bolec nie jest złamany.

W innych drukarkach blokada jest na obudowie tonera, ale w tej na górnej pokrywie.

0
  • #8 18 Gru 2015 14:37
    Czaru96
    Poziom 5  

Niestety Tu też jest wszystko w porządku :(

0
  • #9 18 Gru 2015 16:15
    andrzej103
    Poziom 12  

No to moim zdaniem szkoda się w ten sposób doktoryzować. Kup drugi toner, najtańszy zamiennik. Na alledrogo można je kupić już za niecałe 10 zł (!!!) + przesyłka. Włóż do drukarki. Jeśli nie będzie drukować, przynajmniej wiadomo, że to mechanizm/elektronika i wtedy się będziemy zastanawiać. Jeśli będzie drukować, to porównaj obydwa tonery z zewnątrz. Jeśli nie będzie różnic, rozłóż ostrożnie obydwa i poskładaj ten stary tak, jak ten nowy i powinno być OK. A toner i tak wykorzystasz w przyszłości.
    Choć jeśli nowy toner kosztuje 10 zł , to chyba by mi się nawet nie chciało starego naprawiać.

0
  • #10 18 Gru 2015 16:51
    Czaru96
    Poziom 5  

Ok, będzie jakaś różnica między tonerem za 10 zł a tym za 30 ? bo jeżeli mam Kupić to taki który będzie pewniejszy a 20 zł w 1 czy 2 stronę nie robi mi żadnej różnicy . Póki co dziękuje za pomocne komentarze , napisze w tym wątku po kupnie tonera .

0
  • Pomocny post
    #11 18 Gru 2015 17:49
    andrzej103
    Poziom 12  

Toner za 30 zł będzie miał prawdopodobnie nowy wałek światłoczuły - dłużej będzie drukował bez brudzenia kartek i będzie go można kiedyś zregenerować przez dosypanie proszku.

0
  • #12 23 Gru 2015 00:33
    Czaru96
    Poziom 5  

Cześć, tak jak pisałem zamówiłem toner na alegro za 29 zł + wysyłka , zainstalowałem go w drukarce , wszystko śmiga jak należy nie doszukiwałem się rozwiązania , moim celem było uruchomienie drukarki. Dziękuje wszystkich którzy pomagali :)

1