Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CISCO EPC3925 - Zrywa połączenie internetowe. Problemy z DNS?

16 Gru 2015 09:32 1371 14
  • Poziom 8  
    Mamy w firmie router CISCO EPC3925. Od paru dni pojawiają się problemy ze zrywaniem połączenia internetowego. Choć w sumie nie do końca, bo niektóre strony działają, a niektóre nie. Pojawiają się błędy, np:

Strona internetowa jest niedostępna
    ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Strona internetowa jest niedostępna
    DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

W naprawie windows 7 pojawiają informacje o problemach z DNS'ami. W XP pomaga tylko kilkukrotne naprawianie połączenia sieciowego.

Jakieś pomysły? Co mogę jeszcze Wam dołączyć, by przybliżyć problematykę tematu?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź czy można ustawić w konfiguracji DHCP server (w routerze) DNS serwery 8.8.8.8 i 8.8.4.4.
  • Poziom 8  
    Muszę podpiąć kompa do tego routera żeby sprawdzić konfigurację, czy można to zrobić z dowolnego komputera w sieci?
    CISCO jest twój czy dostawcy ?
    Spróbuj wejść przez www na bramę domyślną komputera
    Bramę domyślną znajdziesz w wydruku "ipconfig /all" z okna cmd.exe.
  • Poziom 8  
    Jestem. Łączy z mikrotik rb751u-2hnd, czyli chyba on jest głównym urządzeniem sieciowym. Sprawdzę, co mogę i dam znać.

Dołączam też pingowanie strony, która się nie wyświetla:
    Uruchom komputer w tryb awaryjny + obsługa sieci, czy problem nadal występuje ?
  • Poziom 8  
    Niestety tak.
    Czy jak w konfig karty sieciowej ustawisz dnsy na 8.8.8.8 8.8.4.4 to problem występuje ?

Odłącz MT, podłącz komputer wprost do cisco, czy problem nadal występuje ?

Dodano po 3 [minuty]:

Przeskanuj system malwarebytes-em, usuń wykryte, uruchom ponownie, i przeskanuj znowu.
  • Poziom 8  
    To nie takie proste, bo to sieć wewnętrzna firmy. Pomiędzy moim komputerem, a MT są jeszcze co najmniej dwa urządzenia, ale problem występuje na wszystkich komputerach bez względu na sposób połączenia - wifi / kabel. Może to być związane z dostawcą internetu, czy nadal szukać przyczyny w urządzeniach ?
    bogiebog napisał:
    Czy jak w konfig karty sieciowej ustawisz dnsy na 8.8.8.8 8.8.4.4 to problem występuje ?

Dodano po 40 [sekundy]:

bogiebog napisał:
    Przeskanuj system malwarebytes-em, usuń wykryte, uruchom ponownie, i przeskanuj znowu.

Resultaty _wszystkich_ sugestie raportuj,

Dodano po 6 [minuty]:

Ja na wszystkich kompach to nie skanuj.
  • Poziom 8  
    Czyli sugerujesz taki skan na wszystkich komputerach? Mój przeskanowany wszystkim, co mi przyszło do głowy ...

Screen ze zmiany DNS
    Nie skanuj, jak problem na wszystkich komputerach, ustaw tylko DNS jak pisałem.

Dodano po 53 [sekundy]:

bogiebog napisał:
    8.8.8.8 8.8.4.4
  • Poziom 8  
    Ustawiłem, zresetowałem komputer, testuję.

Dodano po 29 [minuty]:

Ciut lepiej, ale nadal :(
    Uruchom w oknie cmd.exe
    ping -t 8.8.8.8

czy ping przerywa w czasie jak są problemy z netem ?
  • Poziom 8  
    Na razie przełączyłem DNS na dwóch komputerach i widocznie pomogło. Od 3 dni bez podobnych komunikatów, o których wspominałem wcześniej.