Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - Grafik, zliczanie ilości godzin w miesiącu, przerwy

16 Gru 2015 10:30 1152 4
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,
  w załączniku plik .xls, w którym chciałbym, żeby można było wyliczyć ilość godzin przepracowanych w miesiącu dla pracownika, czy jest to możliwe w inny sposób, niż poprzez sumowanie funkcji "jeżeli" dla każdego dnia (jak w przykładzie)? Kolejną sprawą jest to, że nie wiem dlaczego suma godzin wg. arkusza to 1680, zamiast 24?
  Ostatnią sprawą jest to, czy jest możliwe sygnalizowanie przez arkusz, jeżeli przerwa pomiędzy zmianami po sobie następującymi jest mniejsza niż 11h?
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 39  
  Excel nie umie liczyć przejścia przez "północ", godzin 00:00. Trzeba obejściowo liczyć do północy i od północy do godziny 6:00. Dodaj jeszcze komórkę w której policzysz przerwę po każdej dniówce.
 • Poziom 2  
  A czy jest jakaś inna opcja niż liczenie sumy funkcji "jeżeli"?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Dodanie sum cząstkowych z każdego dnia.
 • Poziom 34  
  Do obliczenia długości dniówki, niezależnie od tego czy dzień, czy noc można użyć formuły:
  Kod: text
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  Formuła liczy resztę z dzielenia przez 1. Czas w Excelu jest ułamkiem doby.
  W takim układzie można obliczyć sumy cząstkowe każdego dnia, a potem je dodać w potrzebnym zakresie. Tu układ danych jest niekorzystny - łatwiej by było gdyby godziny początku i końca były jedna nad drugą.
  Jeśli mimo wszystko chcemy objąć jedną formułą sumowanie dłuższego okresu, trzeba użyć rozbudowanej formuły tablicowej (Ctrl+Shift+Enter) dla zakresu:
  Kod: text
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  Formuła musi sprawdzić w jakiej kolumnie jest godzina i odjąć tylko kolumny parzyste od poprzedzających nieparzystych. Zakres D4:BJ4 zawiera w kolumnach parzystych godziny kończenia pracy, a zakres C4:BI4 - odpowiadające im godziny rozpoczynania pracy.