Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 930 c - sposób demontażu oraz czyszczenie

25 Mar 2003 09:24 3151 12
  • Poziom 19  
    Kto mi podpowie jak rozebrać tą drukarkę do wyczyszczenia.Napełniałem czarny wkład i okazał się nieszczelny. Całe parkowanie z podkładką filcową mam zalane. Za pomoc dzięki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrzebny ci bedzie torks 10... odkrecasz dwie srubki z pod klapki pozniej mosisz odparkowac kalamaze... gorna pokrywa ma 4 zatrzaski po obyu stronach otwartj klapy i z tylu jak wyjmiesz zabezpieczenie tez po obu stronach... jak chcesz sie glebiej wglebiac w rozbieranie to przygotuj sobie sloiczek na srubkki i daj znac
  • Poziom 20  
    Zanim weźmniesz się za otwieranie włącz drukarkę otwórz pokrywę tak by karetka wyjechała na środek, wyciągnij kartridge, i wyłącz drukarkę wyciągając wtykę zasialnia 220V tak by karetka pozostała na środku.
    Niepamiętam czy w tym modelu na górze po pokrywą są dwa wkręty.
    1. Z tyłu wyciągnij prowadnicę kartek (przekręć pokrętło i wyciągnij)
    2. dwa zaczepy są z tyłu od środka drukarki (dojdziesz do nich po ściągnięciu tej prowadnicy)
    3. dwa zaczepy są z przodu po obu stronach blisko podajnika papieru także w środku drukarki na ściankach obudowy (do tego nie potrzeba żadnych narzędzi)
    po prawej przed mechanizmem czyszczącym
    po lewej stronie przy silniku.
    Każdy z tych czterech zaczepów trzeba nagnieść do zewnątrz, przy czym dociśnij górę obudowy do spodu, wtedy dużo łatwiej puszczą zaczepy.
    najlepiej najpierw te z lewej a następnie z prawej. Gdy już oddzielisz górną część obudowy od reszty drukarki, odchyl ją na prawo tak byś mógł odczepić klawiaturę od tej obudowy. Resztę już doskonale widać i nie powinno ci sprawić większego kłopotu. Delikatnie postępuj z plastikowym paskiem on znajduje się nad metalowym prętem za karetką.
    powodzenia.
  • Poziom 19  
    Serdecznie dziękuję . Tylko te szorowanie.
    Jest na to sposob... kup z apteki gumowe rekawiczki 30 gr za pare (a najlepiej kilka par) nie boisz sie brudu i nie myjesz rąk az tak mocno
  • Poziom 19  
    Tutaj już nikt mi nie pomoże , ale serdecznie dziękuję za poradę .
    Pumeks Ci pomoze ;)
  • Poziom 19  
    Pumeks? Matowa też ładna by była , warte zastanowienia :D
  • Poziom 30  
    Może stary post ale tylko jedno napiszę.

Zabrałem się za czyszczenie mojej 930c z tuszy, pampersa, itp.
    Niech nikomu do głowy czasami nie wpadnie wymoczenie plastików w rozpuszczalniku. Jedynie zębatki z białego plastiku nie rozpuściło.

Zostawiłem sobie silniczki, elektronikę i karetkę. Może się przyda.
    Ale zwykłe H2O w tym przypadku to wystarczający rozpuszczalnik.. a na silniczek o ile sprawny t klienta bym miał jak by co moge was skontaktować
  • Poziom 30  
    Był taki syf w pojemniku, że zwykłe H2O jakoś miało problemy,a ja chciałem szybciej.

Drukarka drukowała, tylko w pewnym momencie następował zgrzyt i zapalały się lampki zacięcia. Także wszystko działa...ło :(

Chyba sobie teraz jakieś tanie HP kupie bo do B/W mam lasera a do koloru starczy taniocha.
  • Poziom 15  
    Na syf po tuszach zawsze pomaga woda + płyn do mycia naczyń u mnie zawsze to skutkuje
  • Poziom 1  
    witam.
    mam ten sam problem co przedmówcy, na szczęście znalazłem ten temat na forum i dzięki temu udało mi sie zdemontować pokrywe :)

jedak nie jest tak zdolny jak poprzednicy (noo w sumie to mam 2 lewe ręce, hehe) i utknąłem.

czy ktoś może mi powiedzieć - czy po zdjęciu pokrywy da sie już wyciągnać tą gąbkę (bo jakoś mi to nie idzie, a nie chce czegoś rozwalić), czy też musze coś jeszce zdemontować ??

dzięki z góry :)