Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung s4 - android się wysypał, nie włącza się.

Noproblemo 16 Dec 2015 12:40 2931 8
    Noproblemo
    Level 8  
    Posiadam Samsunga s4 (GT-I9505) Od jakiegoś tygodnia podczas nieużywania (gdy trzymałem w kieszeni)
    po prostu się wyłączał.... włączałem i wszystko chodziło normalnie,
    wczoraj po wyłączeniu uruchamiał się do momentu logo samsunga,
    dalej reset i tak cały czas, odpaliłem tryb awaryjny i wyskoczył jakiś błąd
    (szybko zniknął) z tego co zapamiętałem to błąd z system operacyjnym.
    Aktualnie nie włącza się w ogóle, możliwe że bateria padła, a po podłączeniu ładowarki nic się nie dzieje.

Mam możliwość wzięcia baterii od kolegi (ten sam model)
    planuję podłączyć i zrobić roota, ale coś czuję, że nie będzie to możliwe,
    ponieważ wczoraj po uruchomieniu tego trybu awaryjnego
    po chwili się wyłączał :/ Co mogę zrobić?
    Jakie ewentualnie poniosę koszty w serwisie?

PS: Niezbyt pamiętam, ale niedawno aktualizowałem androida (bodajże 5.0.1) czy ma to coś wspólnego z awarią?

EDIT: Tryb awaryjny, miałem na myśli "download mode" jak tylko ogarnę baterię, dam znać na czym stoję.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    W tych modelach bywaly wadliwe wlaczniki - sam switch na plycie i czesto mialo to wlasnie takie objawy, ze telefon czasem dzialal, czasem sie po chwili restartowal itp. Od tego mozna by zaczac, koszty nie powinni byc duze.
    Noproblemo
    Level 8  
    No mamy jakiś punkt zaczepienia :D Ogólnie spróbuję z tym systemem dzisiaj, bo cały czas jestem przy teorii że android się wysypał.... Jeżeli to usterka elektroniczna/mechaniczna to zostaje serwis? Cholera nie znoszę tego słowa, zwykle to oznacza duże koszty...gdybym z góry wiedział co jest grane, to bym powiedział gościowi i spytał od razu ile za to weźmie :/
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    Zrob tak, wejdz w tryb download (nie recovery), wcisnij volume+ zeby tel byl w trybie do wgrania softu i odloz go na chwile. Przy uszk wlaczniku czesto (choc nie zawsze) potrafi sie po krotkiej chwili wylaczyc i wlaczyc na nowo.

W kwestii kosztow, jesli to wlacznik nie jestem w stanie ocenic ile kto za to wezmie. U nas kosztuje to dla przykladu 40. Inny wezmie mniej, a inny wiecej. Grzebanie przy tym samemu moze sie skonczyc roznie. Telefon jest latwy w rozbiorce, ale sam wlacznik juz dosc wrazliwy i latwo go przytopic nie majac odpowiedniego sprzetu.
    Noproblemo
    Level 8  
    Padł, bateria jest w porządku, nie uruchamia się na żaden sposób (standardowo, na ładowarce, tryb download, podpięty do komputera...nic) @blahfff samemu wolę nie kombinować, jeżeli to będzie to co napisałeś to ile maksymalnie pozwolić pieniędzy na naprawę? Bo wiadomo z serwisantami różnie bywa....a i czy jest jeszcze jakaś inna możliwa usterka w tym przypadku?
    blahfff
    Level 39  
    Jesli teraz nie odpala w ogole, nie daje znaku zycia nawet na ladowarce to wyglada jednak nieco gorzej. Ciezko ocenic co doklanie moglo sie stac nie majac telefonu w reku i nie widzac jak wyglada wewnatrz. Rownie dobrze mogl gdzies kiedys zlapac wilgoci i po czasie w koncu go cos dopadlo. Moze to tez byc problem z koscia pamieci i w koncu padla itp. Musialbys podejsc do jakiegos punktu i zostawic chocby do przejrzenia i ustalenia przyczyny i widelek z kosztami.
    Noproblemo
    Level 8  
    W pierwszym serwisie powiedziano mi że jest do wymiany cała płyta główna, co na mój prosty rozum jest trochę idiotyczne....przecież płyta główna składa się z wielu elementów więc dlaczego wymieniać wszystko? Oddałem do drugiego serwisu i mam nadzieję że powiedzą coś więcej... powiedzmy że upadł, zdarzyło się, powiedzmy że złapał wilgoć, w tych wypadkach mógł walnąć jakiś element, czy naprawdę jedyne co zostaje to wymiana całej płyty? to jest nieopłacalne.
    nemo333
    Level 30  
    Obecnie płyty główne są tak słabej jakości że niektórzy serwisanci nie podejmują się lutowania w obawie przed uszkodzeniem.
    A w oficjalnych serwisach nawet nie wolno im lutować czegokolwiek na płycie więc wymieniają je w całości.
    gazownik10
    Level 16  
    W tych modelach padają pamięci oraz układy zasilania to są dwie możliwe opcje. Być może wystarczy tylko jtag i będzie po sprawie ;)