Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk2 1,8 tdci - Jaki Pobór prądu po wyłączeniu wszystkich odbiorników

bj231 16 Gru 2015 13:17 1266 10
  • #1 16 Gru 2015 13:17
    bj231
    Poziom 10  

Witam

Mam pytanie a mianowicie jaki jest pobór prądu w Fordzie Focusie mk2 TDCI 1,8 po wyłączeniu wszystkich odbiorników.

Pytam, gdyż często rozładowuje się akumulator w moim samochodzie i myślę że przyczyną jest nadmierny pobór prądu na postoju. Po pomiarze na postoju, gdzie wszystkie odbiorniki są wyłączone wynosi 0,5 A. Ładowanie i akumulator jest sprawny.

Z góry dziękuję za podpowiedź POZDRAWIAM

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2015 13:24
    krzysiozak
    Poziom 33  

Skoro jest 0.5 Ampera to wszystkie odbiorniki nie są wyłączone, próbuj przez odłączanie bezpieczników, kiedy się zmniejszy pobór.

2
  • #3 16 Gru 2015 14:34
    bj231
    Poziom 10  

Może wiesz jaki fabryczny powinien być pobór prądu po wyłączeniu wszystkich odbiorników.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Gru 2015 14:45
    andrzej20001
    Poziom 42  

0,05A masz mieć

0
  • #5 16 Gru 2015 14:54
    bj231
    Poziom 10  

Dziękuję za informację

Chciałbym się dowiedzieć czy oprócz sposobu z wyjmowaniem bezpieczników jest inny sposób aby sprawdzić co pobiera tak dużo prądu, myślę o podłączeniu do komputera, gdyż wyjmowanie bezpieczników w fordzie od pasażera to porażka.

Pozdrawiam

0
  • #6 16 Gru 2015 14:55
    andrzej20001
    Poziom 42  

Nie ma innej metody.

0
  • #7 16 Gru 2015 15:14
    bj231
    Poziom 10  

Jeszcze jedno pytanie

Do naładowania akumulatora rozłączyłem klemy i po naładowaniu podłączyłem i od razu jechałem kiedyś pamiętam że trzeba było odpalić i czekać aż się komputer zaprogramuje, czy takie rozłączenie może być przyczyną że komputer jest rozprogramowany i coś źle steruje, gdyż zauważyłem że po wyłączeniu kluczyka długo świeci się licznik

POZDRAWIAM

0
  • #8 16 Gru 2015 17:56
    daras41
    Poziom 25  

Masz dołożony jakiś alarm albo immo ?

0
  • #9 16 Gru 2015 18:08
    kortyleski
    Poziom 40  

0,5 A to mniwiecej żarówka 5w. Sprawdź czy gasną lampki w kufrze i schowku.

0
  • #10 16 Gru 2015 19:36
    bj231
    Poziom 10  

Witam

Mój samochód ma elektrykę fabryczną nic nigdzie się nie świeci, nie ma dodatkowych urządzeń

Czy możliwe że taki prąd gdzieś gubi komputer , ale wszystko działa poprawnie, może wilgoć gdzieś przewodzi prąd.

Aby sprawdzić przez wyjęcie bezpieczników, chyba będę musiał zdemontować schowek

Wyjąłem bezpieczniki w komorze silnika i ciągle to samo

POZDRAWIAM

0
  • #11 16 Gru 2015 19:58
    krzysiozak
    Poziom 33  

Z szukanie uszkodzonego obwodu należy stosować się tak jak z zasadami wykrywania zwarcia, tylko to jest bardziej perfidne bo nawet bezpiecznik nie wyleci, a prąd zjada.
    Poszukaj coś takiego: "detektor prądu stałego". Ale nie wiem czy coś takiego istnieje.

Przy prądzie 0,5 Ampera to powinien się wychylić i to nie źle kompas, tylko żeby ciebie nie wprowadzało w błąd pole magnetyczne ziemi.
    Tylko nie wiem jak obwód dla danego obwodu się zamyka czy przez równoległy przewód powrotny czy przez masę samochodu.

Życzę miłych poszukiwań, robiłem to z pasją na analogowej centrali telefonicznej.

Należy wziąć pod uwagę że jak zamokła instalacja to pobór prądu będzie rozproszony po większej części instalacji niż jedno miejsce.

bj231 napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć czy oprócz sposobu z wyjmowaniem bezpieczników jest inny sposób aby sprawdzić co pobiera tak dużo prądu, myślę o podłączeniu do komputera, gdyż wyjmowanie bezpieczników w fordzie od pasażera to porażka.
    Wysadzić pasażera i wtedy wyjmować bezpieczniki.

:D :D :D
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo