Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Viera TH-42PV80P - Identyfikacja kondensatorów lub bezpiecznika temp.

16 Gru 2015 16:33 1935 2
  • Poziom 13  
    Witam

Mam nietypowy problem. U rodziców zepsuł się telewizor Panasonic Viera TH-42PV80P. Mówią, że coś strzeliło jakby ktoś klasnął i zgasł, od tamtej pory się nie włącza całkowicie.

Przeszukałem internet w poszukiwaniu solucji i doczytałem, że to mogą być kondensatory w zasilaczu (standard) albo bezpiecznik temperatury na transformatorze.

// Oczywiście powodów może być więcej ale tylko te dwa biorę pod uwagę jako takie które sam mogę naprawić. Jeśli będzie coś innego to pewnie TV na straty bo nie warto będzie naprawiać. A już na pewno ja nic nie zdziałam.

Problem w tym, że telewizor jest przykręcony do ściany i nie ma kto go zdjąć żeby otworzyć i zobaczyć czy to kondensatory/bezpiecznik ani jakie są ich wartości. Ja tam będę na święta i o ile zobaczę czy to to i ewentualnie jakie są części, to ani nie kupię tych części tam (małe miasteczko z dala od takiego sklepu) a pocztą przyjść nie zdąży dopóki tam będę.

Czy mógłby mi ktoś pomóc jakie kondensatory tam występują w sekcji zasilającej oraz jaką wartość ma ten bezpiecznik termiczny na transformatorze? Kupił bym zawczasu u siebie (u siebie w mieście mam sklep niedaleko) i pojechał tam już z częściami. Jeśli to któraś z tych usterek to super. Jeśli nie to te elementy drogie nie są - mała strata.

Pomoże ktoś?
  • Poziom 34  
    Takie pytania to do wróżki, bo może ona na odległość jest w stanie ci powiedzieć, co tam się uszkodziło.
    Próbuj poszukać serwisówkę, może tam będzie schemat i spis elementów w zasilaczu, kup wszystkie kondensatory do zasilacza i bezpieczniki, bo inaczej to może być uszkodzony ten, którego nie będziesz miał.
  • Poziom 13  
    No właśnie o to mi chodziło, żeby kupić wszystkie kondensatory co w ogóle występują w zasilaczu z nimi pojechać i ewentualnie te które padły wymienić.

Znalazłem serwisówkę gdzieś w internecie
    http://diagramas.diagramasde.com/otros/panasonic_th-37_42px80xx.pdf

i znalazłem, że w tych plazmach siedzi LSEP1260BEHB

Panasonic Viera TH-42PV80P - Identyfikacja kondensatorów lub bezpiecznika temp.

Po schematach można dojść do tego gdzie jakie kondensatory są (dokładny spis jest na końcu), więc kondensatory mam ogarnięte.
    Znalazłem też mosfeta który też może być przyczyną (B1DEHQ000014).

Nie mogę tylko ogarnąć tego bezpiecznika termicznego na transformatorze, bo nie wiem jak go szukać na tych schematach.

https://www.youtube.com/watch?v=qQ_iLxx3Fj4

Na tym filmie gość pokazuje jak wymienić ten bezpiecznik ale i przy okazji pisze w opisie (i już gdzieś chyba indziej przeczytałem) że jak ten termiczny bezpiecznik pada to dioda wybłyskuje kod. U mnie nic nie błyska więc w sumie chyba można wykluczyć ten bezpiecznik jeśli w ogóle w tym zasilaczu występuje.

Zaopatrzę się w te kondensatory, mosfety i bezpieczniki i spróbuję. Może akurat się uda.

edit:
    No ten mosfet to z 15zł stoi i chyba nie dostanę go w swoim sklepie więc tak czy inaczej wysyłkowo. Chyba jednak najpierw sprawdzę czy tamten jest na pewno padnięty.

A mógłby ktoś trochę naprowadzić, jak mówili że coś strzeliło tak że było słychać w drugim pokoju to można wykluczyć którąś z tych rzeczy z tego powodu? Czy któraś z tych rzeczy jeśli się psuje/przepala to na pewno nie głośno? Kondensatory to wiem że mogą strzelić, ale np. mosfet może tak strzelić żeby to słyszeć z pokoju obok?