Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCP-9020CDW Pobiera kolorowe tonery drukując tylko na czarnym o co chodzi??

16 Gru 2015 16:56 1008 8
  • Poziom 1  
    Posiadam urządzenie brother dcp-9020cdw

Nowa drukarka, tonery jeszcze startowe. Drukowane dokumenty to FV i etykiety na paczki, wszystko kolor czarny, na drukarce w ustawieniach druku też zaznaczono Czarno-Biały. Mimo to jest problem bo mam
    aktualnie jakoś 1/9 tonera czrnego i po około 2/9 tonerów kolorowych. Czemu zużywa się kolorowy toner na czarne druki??? Na komputerze zaznaczone drukuj w skali Czerni, na drukarce również wybrana
    opcja czarno biało a toneru kolorowego idzie tak samo jak i czarnego, o co w tym chodzi???

Na druku ustawienia użytkownika wychodzi iż wydrukowano w kolorze 626 Stron w czerni 48 Stron a w rzeczywistości tylko drukuje na czarnym..... :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Czy udało Ci się rozwiązać problem? U mnie jest podobnie. Kolorowe tonery zużyte a drukuje w trybie mono.
    W statystykach również wiele wydruków kolorowych pokazuje- znacznie więcej niż w czerni.
  • Poziom 31  
    majdzik napisał:
    Kolorowe tonery zużyte a drukuje w trybie mono.

Drukarki nawet drukując w trybie "mono" przeważnie pobierają tusz z wszystkich kolorów i mieszają go tak aby był czarny, lub dokładniej, bardziej dokładnie w odpowiednim odcieniu szarości, nie całkowicie czarny tylko prawie czarny.
  • Poziom 9  
    Totalny bezsens moim zdaniem. Po co jest ten czarny tusz skoro kolory się też mieszają.
  • Poziom 31  
    djacek napisał:
    Mieszając 3x kolory nie uzyska się w 100% odwzorowania idealnej czerni.

Ale w drukarce jest jeszcze czarny, więc z 4 to prawie, prawie...
  • Poziom 31  
    majdzik napisał:
    Totalny bezsens moim zdaniem.

Dla Ciebie bezsens. Dla producentów kolorowych tonerów - droższych niż czarny - nie.
    Też byłem zdziwiony jak serwisant drukarek mi to wyjaśnił.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A może chodzi o kalibrację urządzenia ? Nie wiem jak w tym modelu ale sporo drukarek przeprowadza kalibrację i mimo że używamy tylko czarnego to kolory też schodzą. Tak bębny jak i tonery.

C.