Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat 1.6 ALM 75KM - Silnik nie wchodzi na obroty

16 Gru 2015 17:09 1914 4
  • Poziom 18  
    Cześć, nie mogę sobie poradzić z silnikiem 1.6 ALM w Seacie Cordoba. Silnik zimny nie wchodzi na jakiekolwiek obroty, pracuje względnie równo na obrotach jałowych, po rozgrzaniu osiąga maksymalnie obroty 2000 i się dusi.

Sprawdziłem:
    -rozrząd na znakach
    -zapłon lampą na wolnych dokładnie pomiędzy O i Z, po dodaniu gazu bardzo mocno ucieka w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
    -błędów brak, czasami błąd sondy
    -czujnik temperatury sprawny
    -czujnik temperatury powietrza i ciśnienia w kolektorze sprawny (nie dam sobie za niego głowy uciąć).
    -aparat zapłonowy sprawny, przewody sprawdzone, brak iskrzenia przy wymuszeniu dużej wilgotności, cewka też nie iskrzy i nie jest pęknięta.
    -na gazie sekwencyjnym zachowanie jest identyczne
    -sonda stoi na ubogo (0,05V)
    -czas wtrysku na zimnym 15 ms, na ciepłym 8 ms
    -spaliny szczypią w oczy
    -kasowanie wartości wyuczonych nic nie zmieniło.
    -brak nieszczelności w kolektorze dolotowym, serwo szczelne, pochłaniacz par paliwa też wyeliminowany.

Nie zdążyłem jeszcze sprawdzić tylko świec zapłonowych i ciśnienia sprężania.

Nie podoba mi się czas wtrysku i bardzo mocno uciekający punkt zapłonu (czujnik spalania stukowego?).

Zastanawiam się też nad stykiem wolnych obrotów, (ale chyba nie ma to nic wspólnego z problemem), która to grupa w wartościach mierzonych?

Lambda pewnie uszkodzona, ale nie powinno to powodować takich problemów.

Czy wartość z czujnika ciśnienia w kolektorze może być wyrażona jako engine load w %?

Czy to może jednak cewka?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Moze katalizator się skonczył ? rozepnij wydech przed katem i spróbuj ;-)
  • Poziom 18  
    Trafiłeś kolego w dziesiątkę. Zapchany katalizator lub inna część wydechu. Auto ożyło po rozkręceniu przy kolektorze.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ciesze się, ze mogłem Ci pomóc ;-)
  • Poziom 18  
    Temat zamykam.