Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-527 - brak dźwięku przez DSP

16 Gru 2015 17:49 1041 3
  • Poziom 14  
    Jak w temacie, nie ma dźwięku cyfrowego. Jest tylko na Pure Direct.
    Pomiary to:
    - zasilania na układ DSP oba są, gra tylko na Pure Direct,
    - zasilanie na HDMI też jest,
    - gdy włączam z przyciskiem Enter to tam są różne opcje np. Main, Sub, Cec, DSP i USB, przy wszystkich są numerki oprócz DSP tam są tylko kreski.
    Nie wiem co można z tym zrobić.

Dodano po 29 [minuty]:

Dodatkowo przypomniało mi się ze w trybie Pure Direct gra muzyka czy tuner, ale przerywa co chwilę dźwięk co 6 sekund, brak na pół sekundy dźwięku i tak cały czas.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 8  
    Witam ,czy ktoś rozwiązał problem z tym zanikaniem dźwięku " przerywa co chwilę dźwięk co 6 sekund, brak na pół sekundy dźwięku i tak cały czas" Mam ten sam problem.Będę wdzięczny za odpowiedź.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    Witam , odświeżam temat , mam dokładnie ten sam problem z VSX-422 , napięcia sprawdzone , czy to selektor wejść ?
  • Poziom 15  
    1991keda napisał:

Dodatkowo przypomniało mi się ze w trybie Pure Direct gra muzyka czy tuner, ale przerywa co chwilę dźwięk co 6 sekund, brak na pół sekundy dźwięku i tak cały czas.

Sprawdź, oscyloskopem czy w trybie Direct nie dzieje się nic dziwnego na liniach DATA i CLOCK (IC400 pin 49 i 50) pomiędzy asp a mikroprocesorem. Tam powinna być "cisza" cały czas, no chyba że następuje zmiana głośności lub wejścia.Możliwe również, że firmware dla DSP jest skopan,y dlatego nie pokazuje poprawnej wersji.
    Mam w domu działający vsx-527 i możliwe, że będę w stanie zrobić dump oprogramowania DSP.