Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAV-tz140 SONY - Kino sony,nie przetwarza dżwięku z Lcd sony

kowal35 16 Gru 2015 20:35 870 9
  • #1 16 Gru 2015 20:35
    kowal35
    Poziom 4  

Witam,posiadam starszy model(2 lata)kina domowego SonyDAV-tz140 który podłączam pod telewizor smart też Sony kablem HDMI,lecz nie mogę otworzyć dżwięku telewizji na kinie. Wszystko działa poprawnie jak się włącza płyty,idzie dzwięk na wszystkie głośniki. Jak wyprowadzić dżwięk,próbowałem czinczami trzy kolorowymi i nic,próbowałem specjalnym kablem gdze z jednej strony jest euro,a z drugiej czincze i też nic. Jak to zrobić,pomóżcie?

0 9
  • #2 16 Gru 2015 20:49
    darek_gl
    Poziom 2  

podłącz kabel światłowodowy( kino z TV) i powinno być o.k.

0
  • #3 17 Gru 2015 08:01
    kowal35
    Poziom 4  

No ten model nie ma tego wyjścia i jak obejść problem?

0
  • #4 17 Gru 2015 09:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Te kino ma tylko wejście analogowe AUX In.

Także kolega musi użyć konwerter cyfrowo-analogowy np. FIIO D3, aby połączyć je z telewizorem.

I proszę pamiętać. W kinie kolega uzyska tylko dźwięk stereo.

W zasadzie, jeżeli telewizor ma wyjście słuchawkowe, to je również można wykorzystać przy użyciu przewodu minijack -> 2 x CINCH.
    Ale jakość dźwięku może być słabsza i w zależności od modelu telewizora, regulacja głośności może być kłopotliwa - osobne menu na słuchawki.

0
  • #5 17 Gru 2015 13:27
    kowal35
    Poziom 4  

To znaczy ze te kina domowe które nie mają wejścia na kabel optyczny są już nie do zgrania z nowymi telewizorami i nie uzyskamy dżwięku na kinie? Czy mógłbym prosić jakieś zdjęcie tego konwertera FII D3? Kino jest na prawdę fajne 300watt mocy,czyta divx,ma usb:(

0
  • #6 17 Gru 2015 19:34
    Polon_us
    Poziom 40  

kowal35 napisał:
    To znaczy ze te kina domowe które nie mają wejścia na kabel optyczny są już nie do zgrania z nowymi telewizorami i nie uzyskamy dżwięku na kinie ?

Te stwierdzenie jest niewłaściwe.

Kolega ma przecież możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku do tego kina - do wejścia Aux In. Dźwięk będzie tylko stereo, ale będzie w kinie.
    A jeśli kino obsługuje Dolby Pro Logic to można sztucznie "rozciągnąć" dźwięk na pozostałe kolumny.

Istnieje możliwość, że kino nie mając wejścia optycznego jest zdolne przyjąć dźwięk z TV poprzez HDMI korzystając z funkcji ARC. Tę cechę mają nowsze kina.

Przykład konwertera FIIO D03 -> Allegro aukcja #5628737047

0
  • #7 17 Gru 2015 23:10
    kowal35
    Poziom 4  

To ciekawe,a jak mam sprawdzić czy mój model ma funkcję ARC i co to jest? A czy na przykład jak włączam na smart tv you tube i chcę słuchać muzyki to będzie to wychodzić na głośniki i jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie moim problemem

0
  • #8 18 Gru 2015 00:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kowal35 napisał:
    jak mam sprawdzić czy mój model ma funkcję ARC

Opis na obudowie, instrukcja obsługi.
    Ale musi to obsługiwać i tv i KD.
    kowal35 napisał:
    ARC i co to jest?

Audio Return Channel - po polsku - powrotny kanał audio.
    kowal35 napisał:
    czy na przykład jak włączam na smart tv you tube i chcę słuchać muzyki to będzie to wychodzić na głośniki

I tu problem polega na tym - jak do tego podszedł producent tv - są tv, że to działa, są też takie, gdzie to nie działa.

0
  • #9 18 Gru 2015 06:42
    Polon_us
    Poziom 40  

W przypadku autora tematu ARC nie będzie działało, bo kino nie wspiera tej funkcji.
    Wspomniałem o tym dla celów informacyjnych.

kowal35 napisał:
    A czy na przykład jak włączam na smart tv you tube i chcę słuchać muzyki to będzie to wychodzić na głośniki i jak to zrobić?

Proszę jeszcze raz przeczytać wpis #4 i #6.

0
  • #10 18 Gru 2015 12:02
    kowal35
    Poziom 4  

Czyli co można zrobić w tym temacie i czy ten konwenter pomoże zgrać użądzenie jak smart sony tv i kino domowe sony bez gniazda optycznego,tylko z Hdmi które w niczym nie pomaga?

0