Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących

mi_ma 16 Gru 2015 21:41 7548 0
  • Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących

W poniższym projekcie nie ma w sumie nic odkrywczego. Jest to typowy projekt dla początkujących, którzy zaczynają swoją przygodę z elektroniką. Celem projektu jest zbudowanie prostego miernika temperatury i wilgotności z wyświetlaczem. Do budowy projektu będą potrzebne:

1.Moduł uruchomieniowy Arduino UNO
    2.Wyświetlacz OLED firmy Waveshare (1.3 cala, 128x64)
    3.Czujnik wilgotności i temperatury DHT11
    4.Płytka prototypowa stykowa
    5.12 przewodów do połączenia wszystkiego razem

Z powyższego spisu wynika, że kwestią połączenia wszystkiego razem nie wymaga większych umiejętności niż same chęci. Całość złożona jest bowiem z gotowych, modułowych elementów.
    Prosty program, który powołuje do życia urządzenie oparty jest na popularnych i ogólnodostępnych bibliotekach. Zastosowany w projekcie wyświetlacz OLED komunikuje się z mikrokontrolerem za pomocą SPI. Do obsługi komunikacji autor wykorzystuje dostępną bibliotekę u8glib przeznaczoną do wyświetlania cyfr, liter, różnych symboli i bitmap na wyświetlaczach OLED, LCD i E-Ink.
    Kody źródłowe dostępne do ściągnięcia na stronie źródłowej autora.

Link

Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących
    Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących Prosty miernik temperatury i wilgotności dla początkujących

Źródło http://www.instructables.com/id/Arduino-OLED-Thermometer-and-Hygrometer-With-DHT11/?ALLSTEPS

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 733, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.