Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FT232R - tryb BitBang w Delphi - brak reakcji na wartość bajtu powyżej 7

masterpascaler 16 Gru 2015 21:54 546 2
  • #1 16 Gru 2015 21:54
    masterpascaler
    Poziom 9  

Próbuję napisać własny program do sterowania układem FT232R, a konkretnie kitem AVT5353 (moduł 8 przekaźników na USB). Kiedy ustawię FT232R w tryb BitBang i wysyłam do niego bajtami:
    0 - gasną wszystkie
    1 - włącza się 1 przekaźnik
    2 - włącza się 2 przekaźnik
    3 - włącza się 1 i 2 przekaźnik
    4 - włącza się 3 przekaźnik
    5 - włącza się 1 i 3 przekaźnik
    6 - włącza się 2 i 3 przekaźnik
    7 - włącza się 1, 2 i 3 przekaźnik
    8 - nie włącza się 4 przekaźnik,
    9 - włącza się 1 przekaźnik
    ...
    65 - włącza się 1 przekaźnik
    Co robię nie tak, może źle podaję bajty na wyjście? Nie mam reakcji żadnego z przekaźników na 4 5 6 7 i 8 bicie bajtu. Wysłanie bajtu 255 zapala tylko przekaźniki 1 2 i 3. Czy coś robię źle czy kupiłem z hurtowni elektronicznej w jakiś sposób uwalony moduł? Dodam że na przykładowym programie dołączanym do programu (pisany v VB i bez kodu źródłowego) całość działa normalnie, można wysterować wszystkie 8 przekaźników. Cytat mojego kodu :

Kod: delphi
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Widzę po forum że wiele osób używało tego układu, może ktoś zauważy jakiś błąd w moim źródle[/code]

0 2
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2015 23:04
    vania
    Poziom 22  

masterpascaler napisał:
    Co robię nie tak, może źle podaję bajty na wyjście? Nie mam reakcji żadnego z przekaźników na 4 5 6 7 i 8 bicie bajtu. Wysłanie bajtu 255 zapala tylko przekaźniki 1 2 i 3.
    Kod: delphi
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z tego co pamiętam w Set_USB_Device_BitMode($07,$01) $07 to maska określająca które bity są wyjściami, zamień na $FF.

0
  • Relpol
  • #3 16 Gru 2015 23:25
    masterpascaler
    Poziom 9  

Otóż to, super, dzięki. Ten zapis wziąłem z któregoś sampla dla tego chipsetu. Po zmianie jak sugerujesz wszystko działa jak należy. Dzięki! :)

0