Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w 202 1997 2,2 d - kluczyk immobiliser nie przekręca klucza

sebmast 16 Gru 2015 22:48 1632 12
  • #1 16 Gru 2015 22:48
    sebmast
    Poziom 9  

Witam.
    Potrzebuję pomocy odnośnie odpalenia auta.
    Więc tak:
    Mercedes w202 1997r 2.2d kluczyk rybka

sytuacja: auto zostało stało na zapłonie ~10h, po zorientowaniu się o tym : próby odpalenia, padł akumulator. Po naładowaniu akumulatora nie da się przekręcić stacyjki , kluczyk pyka raz, ale nie odblokowuję zapadki i nie da się przekrecić.
    Centralny nie działa, baterie w pilocie zmienione, cewka cała.
    Po rozebraniu stacyjki i ręcznym podniesieniu (pilniczkiem) zapadki, która uwalnia kluczyk zapłon jest, nawiew chodzi, ale po przekręceniu klucza na rozruch brak reakcji. Centralny nadal nie działa.
    Rozrusznik kręci na krótko lecz nie odpala, gdyż nie wiem którędy dać prąd na pompę . Kabli koło pompy zbytnio nie widać bo jest dość ciasno w komorze silnika. Proszę o pomoc i wskazówki co sprawdzić/ zrobić oraz o informację jak dać prąd na pompę (czy jest jakiś bezpiecznik do którego mogę dać plusa z akumulatora).
    czekam na odpowiedzi.
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 16 Gru 2015 23:35
    piotrek2914
    Poziom 16  

Może zamek w drzwiach kierowcy Ci padł przy okazji...:) Ja miałem tak właśnie... Jest zima, może przyłapał... żeby go odpalić musisz otworzyć drzwi od kierowcy i musi zadziałać centralny otwierając resztę drzwi inaczej lipa. spróbuj od strony pasażera. Jeśli nie to szukaj najpierw przy centralnym usterki.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Gru 2015 23:50
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

@piotrek2914 Bzdura, rozjechała się "synchronizacja" klucza lub uszkodzony klucz. "Synchronizacji" bez sprzętu nie zrobi.

0
  • #4 17 Gru 2015 00:46
    sebmast
    Poziom 9  

piotrek2914 napisał:
    Może zamek w drzwiach kierowcy Ci padł przy okazji...:) Ja miałem tak właśnie... Jest zima, może przyłapał... żeby go odpalić musisz otworzyć drzwi od kierowcy i musi zadziałać centralny otwierając resztę drzwi inaczej lipa. spróbuj od strony pasażera. Jeśli nie to szukaj najpierw przy centralnym usterki.
    centralny nie działa. Bardziej chodzi mi o zablokowana stacyjke.

Dodano po 6 [minuty]:

Pawel wawa napisał:
    @piotrek2914 Bzdura, rozjechała się "synchronizacja" klucza lub uszkodzony klucz. "Synchronizacji" bez sprzętu nie zrobi.
    Wiesz może w jaki sposób zrobić synchronizację? Wystarczy zwykły mechanik z komputerem czy jakiś specjalistyczny serwis.? Kiedyś miałem podobna sytuację w vicie, elektronik wziął komputer i licznik do domu. Zmienił coś w komputerze i odciął immobiliser.

0
  • #5 17 Gru 2015 10:11
    piotrek2914
    Poziom 16  

sebmast napisał:
    centralny nie działa. Bardziej chodzi mi o zablokowana stacyjke.
    mi się kojarzy, że to takie zabezpieczenie anty kradzieżowe. Jak prawidłowo nie otworzy się samochodu to stacyjka się nie odblokowuje... i musi to być otwarcie z zewnątrz a nie klawiszem w środku. Zrób najpierw centralny a potem ewentualnie tą synchronizację Ale są inni i pewnie mają rację.

0
  • #6 17 Gru 2015 12:02
    sebmast
    Poziom 9  

Centralny padł w tymi samymi czasie co stacyjka.

0
  • #7 17 Gru 2015 14:33
    piotrek2914
    Poziom 16  

sebmast napisał:
    Czy stacyjka się zablokowała bo centralny padł? Bo to jest różnica. Na desce rozdzielczej działa klawisz centralnego zamka? Jeśli nie to sprawdź bezpieczniki od C.Z. i generalnie napraw najpierw to a stacyjka powinna się sama odblokować. Jeśli się nie odblokuje a centralny będzie ok to jeszcze synchronizację będziesz musiał komuś zlecić.

1
  • #8 17 Gru 2015 22:40
    sebmast
    Poziom 9  

piotrek2914 napisał:
    sebmast napisał:
    Czy stacyjka się zablokowała bo centralny padł? Bo to jest różnica. Na desce rozdzielczej działa klawisz centralnego zamka? Jeśli nie to sprawdź bezpieczniki od C.Z. i generalnie napraw najpierw to a stacyjka powinna się sama odblokować. Jeśli się nie odblokuje a centralny będzie ok to jeszcze synchronizację będziesz musiał komuś zlecić.

Nie wiem czy stacyjka się zablokowała bo padł centralny.. Padł akumulator, opisałem sytuację.
    Jutro laweta i do elektronika..
    Jak zrobi i powie co było to napisze.

0
  • #9 06 Sty 2016 17:43
    sebmast
    Poziom 9  

W sobotę odebrany od elektronika. Zsynchronizowal kluczyk ze stacyjka. I mercedes odpalił. W niedzielę odpalił dało się jeździć. W pn rano wyjechał z garażu, próba odpalenia popołudniu, cisza. Kluczyk obraca się w stacyjce ale nie kręci rozrusznik. Zapłon jest, stykniecie plusa z rozruchem na rozrusznik, kręci, nie pali. Podczepilismy pas żeby odpalić / zaciągnąć do domu ale..Mercedes w 202 1997 2,2 d - kluczyk immobiliser nie przekręca klucza20160104_1..027.jpg Download (495.84 kB)

1
  • #10 06 Sty 2016 21:01
    piotrek2914
    Poziom 16  

:D Może bateria gdzieś padła. wymień w kluczyku najpierw i jeszcze raz zsynchronizuj.

Moderowany przez Pawel wawa:

Przestań w końcu bzdury wypisywać, jeśli nie masz pojęcia jak to działa. Ja wywalę baterię do śmietnika a sprawne auto odpali. I po co ma jeszcze raz synchronizować, jeśli klucz daje się obracać? Ostrzeżenie.

0
  • #12 21 Sty 2016 23:23
    sebmast
    Poziom 9  

Nie zakończyła się. Auto znowu trafiło do elektronika. Łącznie jest tam 6tygodni. Koleś Nie odbiera telefonów.

Dodano po 3 [minuty]:

piotrek2914 napisał:
    Można wiedzieć jak zakończyła się naprawa auta :?:
    :(

0
  • #13 05 Lut 2016 22:11
    sebmast
    Poziom 9  

Rozwiązano.
    Kupno drugiego auta, to dalej stoi u elektronika.

1
  Szukaj w 5mln produktów