Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem?

RocoBlanco 17 Dec 2015 01:32 2517 7
 • #1
  RocoBlanco
  Level 9  
  Witam wszystkich elektrycznych:)

  Zdemontowałem uszkodzoną grzałkę z pralki MASTERCOOK PF2-800. Bardzo ciężko było mi ją wyjąć mimo, że śrubę zbiłem do środka i nawet pod koniec zdjąłem całkowicie nakrętkę ze śruby. Może przyczyną było duże zakamienienie grzałki i zbiornika.
  Czekam na przesyłkę z nową grzałką - będzie w piątek.

  Zastanawia mnie ponowny montaż grzałki ponieważ jak się okazało po wyjęciu grzałki wewnątrz zbiornika wystają blaszki od termostatu, które prawdopodobnie powinny obejmować żarnik grzałki po ponownym zamontowaniu w zbiorniku.
  Chciałbym, żeby wszystko działało i żebym nic nie uszkodził.
  Wobec tego mam do Was 2 pytania:  1.Czy da się zamontować ponownie grzałkę bez demontażu termostatu? (manipulowanie wewnątrz zbiornika grzałką tak aby osadzić ją w widełkach/blaszkach termostatu).

  2. Konieczne jest zdemontowanie termostatu - włożenie grzałki i dopiero wtedy ponowne osadzenie termostatu i nadzianie widełek na żarnik grzałki?

  Zastanawiam się czy mogę uniknąć demontażu termostatu, bo zbiornik wokół niego jest zakamieniony i nie chciałbym później jakichś niespodzianek z wyciekami
  :(
  Zarówno w jednej jak i w drugiej opcji chyba niewiele zobaczę i będę musiał połączyć grzałkę z termostatem na tzw. "czuja". Który sposób będzie według Was prawidłowy i pewniejszy 1 czy 2. Bo logika podpowiada 2 opcję.
  Załączam zdjęcia poglądowe, żeby było wiadomo o czym piszę. Na zdjęciu nr 3 i 4 widać że grzałka poza widełkami/blaszkami termostatu dodatkowo musi trafić w prowadnice w zbiorniku aby była unieruchomiona.

  Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem? Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem? Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem? Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem?
 • #3
  RocoBlanco
  Level 9  
  niewolno2 - dziękuję za wskazówkę.

  Czyli z tego co piszesz rozumiem, że lepsze będzie zdemontowanie termostatu - włożenie grzałki i dopiero wtedy ponowny montaż termostatu i "nadzianie" widełek na grzałkę? Dobrze zrozumiałem?

  Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

  Ktoś miał podobne doświadczenia z tym modelem pralki i może coś jeszcze doradzić?
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  RocoBlanco
  Level 9  
  agdhandel - dziękuję za poradę. Tak też zrobię:)

  Jakby ktoś już ten lub podobny temat przerabiał u siebie to dajcie znać jak to zrobiliście:-)

  Jutro przybędzie grzałka i składam sprzęt bo pranie czeka:)
 • Helpful post
  #6
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Jeśli to zdjęcie termostatu jest Twoje to szukaj oringu, jeśli go dopiero wymontujesz i nie uszkodziłeś go przy demontażu grzałki to ponowny montaż na oringu wystarczy, ale silikonem możesz się wspomóc.
 • #7
  RocoBlanco
  Level 9  
  Paw_el

  Zdjęcie jest moje. Termostat jest dokręcony do obudowy zbiornika dwiema śrubami. Zajrzałem do pralki i oring jest dookoła obudowy termostatu, która jest wmontowana w zbiornik, na zewnątrz zbiornika. Nie mogłem go raczej uszkodzić wyjmując grzałkę ale będę uważał przy demontażu termostatu.

  Dziękuje za wskazówkę.
 • #8
  RocoBlanco
  Level 9  
  Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i wskazówki. Grzałka wymieniona na nową. Wcześniej wyjąłem termostat (zrobiłem zdjęcie, żeby wszystko dobrze zmontować) wyczyściłem i odkamieniłem w occie (1,5h). Oring przy termostacie był w idealnym stanie - guma mocna i sprężysta więc zamontowałem ponownie bez siliconu wpinając "widełki: termostatu w żarnik zamontowanej wcześniej grzałki. Nic nie cieknie. Praleczka śmiga i grzeje jak marzenie:) W końcu żona może podopierać rzeczy dziecka.

  Grzałka (zamiennik 1900W) 52zł z dostawą kurierem - tylko w 2 sklepach internetowych znalazłem.
  Czas pracy własnej 2-2,5h (najdłużej trwał demontaż starej grzałki - nie chciała wyjść pomimo zdjęcia całkowicie nakrętki i wbicia śruby trzymającej do środka. Musiałem podważać delikatnie z obu stron śrubokrętami płaskimi i poruszać ją wielokrotnie żeby puściła. Parę niecenzuralnych słów rzuciłem:-)
  Grzałka była przepalona i mocno zakamieniona. Pralka Mastercook PF@-800 - Ponowny montaż grzałki-jak zamontować z termostatem?

  Serwis proponował za wymianę na oryginał? Boscha - 150 zł.

  Tak więc 100zł w kieszeni ale trochę pracy włożyłem:)
  Ale doświadczenie zostanie.

  Dziękuję jeszcze raz Wszystkim, którzy mi pomogli i polecam czasem coś zrobić samemu, bo kolejne drobne naprawy będą już łatwiejsze. Nie taki diabeł straszny:)
  I nagroda w postaci dobrego ciasta była:_)))