Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HR2450 - Blokuje się

rafcio363 17 Dec 2015 09:31 3021 6
    rafcio363
    Level 30  
    Witam.

W połowie wiercenia dziury blokuje się niema ani udaru ani wercenia, docisaknie nic nie daje tak jakby sprzęgło nie pracowało.Dodatkowo troche pluje smarem.I nie można do końca przełączyć przełącznika na opcje tylko wiercenia (ale to i tak mi jest nie potrzebne).

Na jakie elementy zwrócić uwagę które mogły się zużyć? i czy naprawa w ogóle jest opłacalna (części < 200zł) ?
    Makita HR2450 - Blokuje się
    bommer
    Level 16  
    rafcio363 wrote:
    W połowie wiercenia dziury blokuje się

Ale całkiem się blokuje? Silnik staje i nic się nie kręci, czy też tylko silnik się kręci. Ogólnie to radziłbym najpierw zdjąć korpus i sprawdzić mechanizm odbierający napęd. Skoro pluje olejem to ma nieszczelność i być może się zatarła. Musisz ją najpierw rozebrać. A gdzie tym olejem pluje?
    rafcio363
    Level 30  
    Używałem jej tylko chwilę i pożyczyłem inną na szybko,ale z tego co pamiętam to nie działało kręcenie przy minimalnym obciążeniu, bez obciążenia kręcenie(wiercenie) na luźno działało.Rozbiorę ją przez weekend i dam znać co ciekawego zobaczyłem :)
  • Helpful post
    patyk11
    Level 12  
    Witam
    Najprawdopodobniej sprzęgło masz wyrobione poz. 80 i 39 z schematu./
    pozdrawiam
    rafcio363
    Level 30  
    Element 80 faktycznie wygląda jakby był zjechany..
    Proszę o potwierdzenie że taki jego kształt wskazuje na uszkodzenie.. :?:

Dodatkowo element 39 widoczny najlepiej na ostatni zdjęciu wygląda jakby był z prawej strony uszczerbiony?

Makita HR2450 - Blokuje się Makita HR2450 - Blokuje się Makita HR2450 - Blokuje się Makita HR2450 - Blokuje się Makita HR2450 - Blokuje się Makita HR2450 - Blokuje się
    Zamieszczam też fotki reszty.
  • Helpful post
    patyk11
    Level 12  
    Tak jest wyrobiony, ale trzeba wymienić oba elementy bo inaczej za jakiś czas problem powróci.
    pozdrawiam
    rafcio363
    Level 30  
    Wymiana elementów 80 i 39 rozwiązała problem.
    Dziękuję.