Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia L telefon piszczy i się rozładowuje

17 Gru 2015 14:47 1701 3
  • Poziom 6  
    Mam identyczny problem jak autor wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2702489.html
    U niego okazało się że to elektroniczny translator tak piszczy.

Ja miałem podobny problem i też długo nie mogłem zlokalizować źródła tego ciągłego pisku. Okazało się że to komórka małżonki. Telefon Xperia L wzięty z salonu Plusa jakieś półtora roku temu. Od jakiegoś czasu bardzo szybko się rozładowuje praktycznie, co noc jest ładowany, nawet w przypadku gdy jest praktycznie nieużywany.
    Do tego doszedł ostatnio właśnie ten dziwny, jednostajny pisk. Dopiero jak ruszę telefon przestaje ale po pewnym czasie znów zaczyna piszczeć.

Do słabej baterii zainstalowałem jakiś program Battery doctor czy coś w tym stylu, który zamyka działające w tle aplikację, ale niewiele to pomogło.

Bardziej mnie martwi jednak to piszczenie, co może być tego przyczyną?
  • Poziom 6  
    Raczej nie to, chyba nie pojawiło by się to przecież tak samo z siebie po półtora roku użytkowania telefonu. W aparacie nie były instalowane żadne nowe aplikacje. Poprostu tak sam zaczął kilka dni temu "piskać". Jak zacznie to wystarczy go ruszyć (w sensie wziąć choćby do ręki) by przestał.
  • Poziom 6  
    Częstotliwość pisków się nasila, zdarzają się coraz częściej. Jak ruszę telefon to pisk znika, a po chwili znów się pojawia. Nikt nie ma pomysłu co się dzieje?
    Żona używa tego telefonu, zaczynam się bać czy to jest jeszcze bezpieczne.