Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi

farmerro 17 Gru 2015 16:18 2307 0
 • Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi
  Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi
  Ardhat to kompatybilny z Arduino moduł rozszerzeń dla komputerów Raspberry Pi.

  Moduł Ardhat jest wszechstronną platformą oferującą zestaw narzędzi, który może znaleźć zastosowanie w aplikacjach robotyki lub projektach IoT. Płyta jest kompatybilna z Arduino Uno i pozwala na korzystanie z shieldów ekosystemu Arduino działających z logiką 5V. Komunikacja pomiędzy Ardhat a RPi realizowana jest za pomocą interfejsu szeregowego oraz szybkiej (400kHz) magistrali I2C. Wszystkie peryferia znajdujące się na płycie są dostępne zarówno z poziomu Arduino IDE, jak i Raspberry Pi. Ponadto Ardhat na podstawie odczytów z czujników (np. IMU lub RTC) może wybudzać RPi ze stanu "halt mode".

  Płyta zasilana napięciem 8-28V dysponuje obwodem ładowania akumulatorów LiPo 3.7 oraz wyjściami oferującymi prąd o natężeniu 3A. RPi komunikując się z Ardhat za pomocą magistrali I2C ma możliwość bezpośredniego korzystania z 12 wyjść PWM oraz 6 wejść analogowych.

  Moduł dostępny jest w 4 czterech wariantach różniących się wyposażeniem. Oprócz podstawowego modelu do wyboru użytkownika pozostaje wersja z dodatkowymi czujnikami parametrów środowiskowych (barometrem, czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza), sensorem IMU (żyroskopem, akcelerometrem, magnetometrem, wysokościomierzem i termometrem) lub płyta wyposażona w moduł bezprzewodowej komunikacji LoRa w paśmie ISM.
  Moduł z 40-pinowym złączem rozszerzeń zapewnia kompatybilność z komputerami Raspberry Pi w wersjach A+, B oraz Bv2. Płyta działa również z platformami Orange Pi oraz Odroid. Producent udostępnia niezbędne oprogramowanie wraz z instrukcjami instalacji.

  Ardhat to pomysł zrealizowany za pomocą platformy Kickstarter - obecnie płyty można kupić bezpośrednio na stronie producenta. Cena Ardhat w wersji "Basic" wynosi 24.50£. Za płyty z dodatkowymi peryferiami trzeba zapłacić od 34.50£ do 45.50£.

  Źródło:
  https://ubiqio.com/

 • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów