Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi

farmerro 17 Dec 2015 16:18 2508 0
 • Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi
  Ardhat - kompatybilne z Arduino rozszerzenie dla komputerów Raspberry Pi
  Ardhat to kompatybilny z Arduino moduł rozszerzeń dla komputerów Raspberry Pi.

  Moduł Ardhat jest wszechstronną platformą oferującą zestaw narzędzi, który może znaleźć zastosowanie w aplikacjach robotyki lub projektach IoT. Płyta jest kompatybilna z Arduino Uno i pozwala na korzystanie z shieldów ekosystemu Arduino działających z logiką 5V. Komunikacja pomiędzy Ardhat a RPi realizowana jest za pomocą interfejsu szeregowego oraz szybkiej (400kHz) magistrali I2C. Wszystkie peryferia znajdujące się na płycie są dostępne zarówno z poziomu Arduino IDE, jak i Raspberry Pi. Ponadto Ardhat na podstawie odczytów z czujników (np. IMU lub RTC) może wybudzać RPi ze stanu "halt mode".  Płyta zasilana napięciem 8-28V dysponuje obwodem ładowania akumulatorów LiPo 3.7 oraz wyjściami oferującymi prąd o natężeniu 3A. RPi komunikując się z Ardhat za pomocą magistrali I2C ma możliwość bezpośredniego korzystania z 12 wyjść PWM oraz 6 wejść analogowych.

  Moduł dostępny jest w 4 czterech wariantach różniących się wyposażeniem. Oprócz podstawowego modelu do wyboru użytkownika pozostaje wersja z dodatkowymi czujnikami parametrów środowiskowych (barometrem, czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza), sensorem IMU (żyroskopem, akcelerometrem, magnetometrem, wysokościomierzem i termometrem) lub płyta wyposażona w moduł bezprzewodowej komunikacji LoRa w paśmie ISM.
  Moduł z 40-pinowym złączem rozszerzeń zapewnia kompatybilność z komputerami Raspberry Pi w wersjach A+, B oraz Bv2. Płyta działa również z platformami Orange Pi oraz Odroid. Producent udostępnia niezbędne oprogramowanie wraz z instrukcjami instalacji.

  Ardhat to pomysł zrealizowany za pomocą platformy Kickstarter - obecnie płyty można kupić bezpośrednio na stronie producenta. Cena Ardhat w wersji "Basic" wynosi 24.50£. Za płyty z dodatkowymi peryferiami trzeba zapłacić od 34.50£ do 45.50£.

  Źródło:
  https://ubiqio.com/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  farmerro
  Level 16  
  Offline 
  Has specialization in: wszystkiego po trochu...
  farmerro wrote 343 posts with rating 186, helped 7 times. Been with us since 2006 year.