Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaryjność lodówek Bosch i Liebherr

krzysiekpn 13 Cze 2005 21:55 54252 19
  • #1 13 Cze 2005 21:55
    krzysiekpn
    Poziom 10  

Zastanawiam sie nad zakupem lodówki w cenie + - 2000zł. Myślałem o Bosch lub Liebherr. W związku z tym chciałbym zapytać się jak wygląda awaryjnośc tego sprzętu. Co polecacie, a co odradzacie? Wielkie dzięki

5 19
  • Pomocny post
    #2 14 Cze 2005 01:52
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Troche Ci juz napisalem w tym temacie i zdaje mi sie ze za duzo sie zastanawiasz. Po prostu idz do sklepu i kup co Ci sie podoba, co sie zmiesci w kuchni, cos czego cena odpowiada etc... ... ....
    Jak sie ktos bardzo przejmuje i wysila zeby kupic "jak najlepiej" to czesto ma po prostu pecha i pada nawet sprzet "bezawaryjny" ;)
    Wiecej luzu zycze :)
    Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #3 14 Cze 2005 08:59
    XAX
    Poziom 21  

Bosch i Siemens
    Praktycznie nie trafiają się usterki układu chłodniczego.
    Czasem problemy z elektroniką szczególnie gdy się mieszka poza miastem.
    Części w serwisie drogie ale są sprowadzane szybko.

Liebherr
    Nie trafiają się praktycznie usterki elektronik czasem może NTC.
    Jak ma się coś poważnego zepsuć to psuje się na gwarancji.
    Niestety słychać prace kompresora i bulganie.
    Części tańsze od Boscha ale niestety jak ich niema w Polsce to trochę trzeba poczekać na nie.

Najlepiej tak jak już napisał elektryk2000 idź do sklepu i wybierz co ci się podoba. Sprzęt jest porównywalnej jakości.

0
  • #4 14 Cze 2005 11:24
    krzysiekpn
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za odpowiedź

0
  • #5 14 Cze 2005 18:58
    krzysiekpn
    Poziom 10  

Chciałbym jeszcze zapytać, z czego wynika niska zdolność zamrażania Bosch'a i czy warto na to zwracać uwagę? Czy warto posiadać 2 agregaty, czy tez wystarczy jeden?

3
  • #6 14 Cze 2005 19:15
    zayzayer
    Specjalista AGD

krzysiekpn napisał:
    Chciałbym jeszcze zapytać, z czego wynika niska zdolność zamrażania Bosch'a i czy warto na to zwracać uwagę? Czy warto posiadać 2 agregaty, czy tez wystarczy jeden?

To nie jest cecha tylko Boscha, a wszystkich lodówek jednoagregatowych.
    A, czy warto, to zależy ile chcesz na dobę zarażać. Sa opinie, że lodówki dwuagregatowe są mniej awaryjne. Ja się z tym nie zgadzam.

0
  • #7 14 Cze 2005 21:31
    XAX
    Poziom 21  

Tu jest temat do polemiki :)

Moim zdaniem lodówki dwu agregatowe lepiej utrzymują temperaturze szczególnie przy wysokich temperaturach zewnętrznych (powyżej 25 stopni). Teoretycznie przy jednym agregacie jest mniej rzeczy do zepsucia. Jednak patrząc z praktycznego punktu widzenia przy dwóch agregatach obciążenie rozkłada się na dwa kompresory. W przypadku awarii zawsze mamy jakiś element lodówki mamy sprawną. Dodatkowo jak ktoś już zauważył sprzęt z jednym kompresorem ma mniejszą moc chłodniczą. A to powoduje wydłużenie czasu zamarzania kostek lodu do drinków ;)

Ja osobiście zawsze polecam sprzęt z dwoma agregatami.

3
  • #8 15 Cze 2005 20:43
    krzysiekpn
    Poziom 10  

Czy prawdą jest, że w lodówkach Liebherr problemem jest to, iż element chłodzący jest zatopiony w piance za plastikową tylną ścianą? Czytałem, że w przypadku awarii powyższego elementu nie można go naprawić. Czy to prawda? Czy podobnie jest w Bosch?

0
  • #9 15 Cze 2005 20:54
    elektryk2000

Prawdą to jest, ale dotyczy to WSZYSTKICH współczesnych lodówek. Sprawa estetyki - nie widać parownika, ale czy lepsze - nie sądzę.

W przypadku awarii rzeczywiście "nie można naprawić". Ta opinia dotyczy autoryzowanych serwisów albo tych którzy tego porządnie zrobić nie potrafią, albo tych którzy na to nie mają czasu (mają ciekawsze zlecenia tzn. lepiej płatne)
    Jest wiele osób które takie usługi wykonują z przyzwoitą gwarancją.

Co do Boscha (obecnego, nie sprzed 15-20lat!!!) - wcześniej ktoś Ci napisał ze awarie układu chłodniczego praktycznie się nie zdarzają. Jest to prawda.

1
  • #10 15 Cze 2005 20:56
    XAX
    Poziom 21  

Liebherr ma w droższych modelach parowniki na wierzchu.

Bosch i Siemens ma zatopiony parownik w tylnej ściance jak większość produkowanych obecnie lodówek. Awaryjność takiego rozwiązania wcale nie jest taka duża i awarie trafiają się bardzo rzadko.

0
  • #11 15 Cze 2005 21:09
    elektryk2000

XAX napisał:
    Bosch i Siemens ma zatopiony parownik w tylnej ściance jak większość produkowanych obecnie lodówek. Awaryjność takiego rozwiązania wcale nie jest taka duża i awarie trafiają się bardzo rzadko.

W BSH to sie zgadza, w 100% dołączam się do tej opinii. Pewnie dzieki temu ze parownik jest pokryty warstwą lakieru ochronnego. Niezawodne rozwiazanie.

W innych są to gołe aluminiowe rurki lub parownik podobny jak w BSH tylko goły bez żadnej powłoki (np. Polar) ;)

0
  • #12 15 Cze 2005 21:41
    krzysiekpn
    Poziom 10  

elektryk2000 napisał:
    XAX napisał:

W BSH to się zgadza, w 100% dołączam się do tej opinii. Pewnie dzieki temu ze parownik jest pokryty warstwą lakieru ochronnego. Niezawodne rozwiazanie.

W innych są to gołe aluminiowe rurki lub parownik podobny jak w BSH tylko goły bez żadnej powłoki (np. Polar) ;)

A jak jest z z parownikiem w Liebherr?

0
  • #13 15 Cze 2005 21:45
    elektryk2000

krzysiekpn napisał:
    A jak jest z z parownikiem w Liebherr?

Nie widzialem nowych konstrukcji z parownikiem na wierzchu ale pewnie dlatego ze nie chodze po sklepach z AGD (mam alergie na "biały" sprzęt, starczy mi na codzień :D). Byc moze sa modele z parownikiem na wierzchu jak pisał Kolega XAX. Tak czy inaczej rzadko mam nieszczelnosci w starszym sprzecie Liebherr.

1
  • #14 15 Cze 2005 22:08
    krzysiekpn
    Poziom 10  

Myślałem jeszcze o Bosch KGS 39310 (2 agregatowym) za ok 2450 zł. Jak wypada jego porównanie z Bosch KGV 39620 (1 agregatowym) za 1980zł i Liebherr C 4001 (2 agregatowym) za 2070zł? Z czego wynika taka różnica w cenie między 2 agregatowym Bosch a Liebherr? Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=18
    http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=412
    http://www.aged.com.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=c4001

0
  • #15 17 Cze 2005 22:20
    krzysiekpn
    Poziom 10  

krzysiekpn napisał:
    Myślałem jeszcze o Bosch KGS 39310 (2 agregatowym) za ok 2450 zł. Jak wypada jego porównanie z Bosch KGV 39620 (1 agregatowym) za 1980zł i Liebherr C 4001 (2 agregatowym) za 2070zł? Z czego wynika taka różnica w cenie między 2 agregatowym Bosch a Liebherr? Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=18
    http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=412
    http://www.aged.com.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=c4001

Bardzo proszę o opinię. Dzięki

0
  • #16 25 Lut 2007 13:49
    harpie
    Poziom 2  

Owszem, prawie wszystkie lodówki są obecnie gorsze niż kiedyś. Tylko za Liebherra trzeba zapłacić więcej a dostaje się produkt o jakości poniżej przeciętnej. Zobaczcie, tu jest trochę na temat jakości Liebherr :

http://liebherr.fm.interia.pl/

pozdrawiam

2
  • #17 23 Maj 2008 13:46
    bodo13
    Poziom 9  

od 1999r mam liebherr KGB 4046 z dwoma kompresorami,zaplacilem 5000 pln, przez piec lat wydawala kilka razy na dobe dzwiek pekajacego plastiku, ogolnie glosno pracuje, wstawione tlumiki na koncowkach rurek ktoregos lata sie roztopily i smola poplynela po podlodze,pekla sprezyna klamki koszt 70pln, zaleta to dwie duze szuflady bio(zakres temp. +5 do -5), wszystko dlugo lezy i jest swieze :|:|:|:|:|

0
  • #18 11 Lut 2009 19:41
    michcio
    Specjalista elektryk

harpie napisał:
    Owszem, prawie wszystkie lodówki są obecnie gorsze niż kiedyś. Tylko za Liebherra trzeba zapłacić więcej a dostaje się produkt o jakości poniżej przeciętnej. Zobaczcie, tu jest trochę na temat jakości Liebherr :

http://liebherr.fm.interia.pl/

pozdrawiam

To nie tak do końca.
    Opinii negatywnych jest w Internecie bardzo dużo, np. takich jak podałeś powyżej. Tylko to nie jest nic dziwnego.
    99% ludzi napisze opinie dopiero jak się coś zepsuje, tak z chęci wyładowania emocji.
    Natomiast ten 1 % napisze jak kupi i mu się podoba - nie widzi sensu zachwalania czegoś jeśli działa, po prostu się nie chce albo nie ma czasu.

Ja spotkałem się z porażającą większością pozytywnych komentarzy na temat tej marki. Jedyny negatywny to ten w linku, który podałeś, i może jeszcze kilka (że praca głośna (zależy dla kogo) itd.).
    Mimo wszystko Liebherr należy do czołówki producentów tego typu sprzętu pod względem niskiej awaryjności.
    Kup Amicę za 800 zł a się przekonasz :)

1
  • #19 11 Lut 2009 22:21
    pawelira
    Poziom 16  

elektryk2000 napisał:
    ... Po prostu idz do sklepu i kup co Ci sie podoba, co sie zmiesci w kuchni, cos czego cena odpowiada etc... ... ....
    Jak sie ktos bardzo przejmuje i wysila zeby kupic "jak najlepiej" to czesto ma po prostu pecha i pada nawet sprzet "bezawaryjny" ;)
    Pozdrawiam

Sorry, że troszkę o czymś innym, ale mam zamiar kupić zamrażarkę
    Prawdopodobnie skrzyniowa ( może szufladowa), czy kierować się zasadami napisanymi powyżej (Bosch,Siemens,liebherr)
    Oczywiście główne kryterium to bezawaryjność

0
  • #20 21 Lut 2009 21:53
    popey111
    Poziom 21  

pawelira napisał:
    elektryk2000 napisał:
    ... Po prostu idz do sklepu i kup co Ci sie podoba, co sie zmiesci w kuchni, cos czego cena odpowiada etc... ... ....
    Pozdrawiam

Sorry, że troszkę o czymś innym, ale mam zamiar kupić zamrażarkę
    Prawdopodobnie skrzyniowa ( może szufladowa), czy kierować się zasadami napisanymi powyżej (Bosch,Siemens,liebherr)
    Oczywiście główne kryterium to bezawaryjność

Na chwilę obecną bosch raczej odpada (wykonanie i materiały nie najlepsze) więc raczej LIEBHERR lub coś tańszego np. bezszronowy electrolux ze skrzyniowych lub Gorenje z szufladowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów