Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer ZPI6014UE - Płyta indukcyjna Zelmer - lewa strona nie wykrywa garnków

Smasher_PL 17 Gru 2015 18:42 2601 6
  • #1 17 Gru 2015 18:42
    Smasher_PL
    Poziom 9  

Witam.
    Zbliżają się święta i będę Was brał na litość :]... (bo żona mnie zabije :) ). Posiadam płytę indukcyjną Zelmer typ ZPI6014UE od około 6 lat. Z dnia na dzień lewa jej część (dwa duże pola) przestały wykrywać przeznaczone do niej garnki. Rozebrałem całą płytę jednak nie widać niczego niepokojącego (popalonego etc). Wykonałem kilka zdjęć. Czy mógłbym Was prosić o pomoc w jej naprawie. Przelutuję kilka rzeczy tylko nie wiem od czego się zabrać. Załączam kilka zdjęć poglądowych. Proszę o wyrozumiałość i pomoc w dojściu do usterki (jestem z Katowic, może ktoś zna dobrego speca?).

0 6
  • #2 17 Gru 2015 22:48
    peter falk
    Specjalista AGD

Ta grupka kondensatorów zakreślona na czerwono do wymiany na obu modułach - prawym i lewym:
    Zelmer ZPI6014UE - Płyta indukcyjna Zelmer - lewa strona nie wykrywa garnków

1
  • #3 17 Gru 2015 23:27
    Smasher_PL
    Poziom 9  

OK. Dzięki. Jutro zakup i wymiana... a czemu również na prawym?

0
  • #4 18 Gru 2015 00:42
    peter falk
    Specjalista AGD

Smasher_PL napisał:
    a czemu również na prawym

Tak "na zaś" :) .
    Podsumowując: wszystkie 470µF w okolicach TNY do wymiany.

0
  • #5 18 Gru 2015 14:18
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Gru 2015 15:27
    Smasher_PL
    Poziom 9  

A ja mam pytanie odnosnie tej diody zenera (bynajmniej tak mi sie wydaje) ktora jest na srodku pola w gumowej oslonce i bialym ukladem. Byla ona przykryta wysyszona pasta stykajaca sie z pokrywa plyty. Czy to jest zwykla pasta przewodzaca i co sie dzieje z plyta gdy jej nie ma?

0
  • #7 18 Gru 2015 22:44
    Smasher_PL
    Poziom 9  

Powiem tak...wymieniłem wskazane kondensatorki. Podłączyłem płytę, lecz w dalszym ciągu to samo. Zakupiłem dodatkowo układ TNY280PN i PC817 ...TNY280PN dolutowałem nóżki bo w elektroniku mieli bez. PC817 również przelutowałem.

Po złożeniu wszystkiego do kupy i podłączeniu wywaliło płytę, że cała zgasła ...oraz piekarnik, który był podłączony w tej samej instalacji.... rynce opadajo... zona mnie bije, a święta... po świętach...

Wszystkiego najlepszego. Ja zapijam smutki...

Dodano po 40 [minuty]:

Hm... żona pamięta, że całość podłączyłem. Wysunąłem piekarnik i z instalacji wypięło brązowy kabelek :) ... nie działa teraz ani płyta ani piekarnik :) Proszę o pomoc bo zginę. Jutro czeka mnie kac i poszukiwanie "naprawiacza" :)

0