Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFS833 - Nie kręci się bęben

Rakovia 17 Gru 2015 20:15 756 7
  • #1 17 Gru 2015 20:15
    Rakovia
    Poziom 9  

Kupiłem używaną, sprawną pralkę Mastercook. Niestety coś mnie podkusiło, żeby transportować ją na boku, bo bezpieczniej, bo się nie przewróci. Po przyjezdzie do domu okazało się, że bęben w pralce nie obraca się. Próbowałem popchnąć ręką przed włączeniem i nic. Odkręciłem tylną pokrywę, sprawdzić czy nie spadł pasek, ale OK. Całość bębna trzyma się na sprężynach, jedynie buja się na boki, w tył i przód, ale to chyba normalne.
    Czy bezmyślnie załatwiłem pralkę i mogę kupić sobie kolejną?
    Czy jest szansa, że to drobna usterka i można ją przywrócić do używalności?
    Proszę o porady.

• #2 17 Gru 2015 21:46
    bommer
    Poziom 15  

Masz dwie opcje, pierwsza to taka że gdzieś Ci się przewód jakiś odłączył i trzeba sprawdzić. Druga opcja, zalałeś moduł podczas transportu, a po włączeniu jej do prądu zrobiło się spięcie i go spaliłeś.

• #3 19 Gru 2015 21:33
    Rakovia
    Poziom 9  

Pierwsza opcja: Jak się przewód odłączył, to nie mogę poruszyć bębna ręką, na sucho, bez włączania do sieci? I dlatego nie kreci się bęben? Chyba nie kumam?
    Druga opcja: przed włączeniem do prądu bęben też się nie kręcił, od razu po przywiezieniu i postawieniu jej "na nogi", a przed włączeniem do prądu? Ta opcja chyba odpada?
    Proszę o podanie innych możliwości.
    I jeszcze jedno: włączyłem ją na chwilę, pobrała wodę, bęben ani drgnął, więc szybko wypompowałem wodę i tyle...

• Pomocny post
    #4 19 Gru 2015 23:04
    bommer
    Poziom 15  

Rakovia napisał:
    Pierwsza opcja: Jak się przewód odłączył, to nie mogę poruszyć bębna ręką, na sucho, bez włączania do sieci? I dlatego nie kreci się bęben? Chyba nie kumam?
    Druga opcja: przed włączeniem do prądu bęben też się nie kręcił, od razu po przywiezieniu i postawieniu jej "na nogi", a przed włączeniem do prądu? Ta opcja chyba odpada?

Ale nie obraca się wcale? Nawet jak ręką popchniesz? Tego nie napisałeś, że nie chce drgnąć nawet przy zakręceniu ręką. A rusza się cokolwiek jakiś milimetr czy dwa, czy nic się nie dzieje. Zdejmij pasek i spróbuj bez paska zakręcić bębnem. Obejrzyj dokładnie w bębnie czy coś gdzieś nie wystaje z otworów i nie blokuje bębna, użyj latarki, ew. wyjmij grzałkę i zobacz czy coś Ci nie blokuje lub blokowało bębna.

• #5 20 Gru 2015 11:51
    Rakovia
    Poziom 9  

O tym że bęben nie kręci się po popchnięciu ręką pisałem w pierwszym poście. Bęben nie drgnie nawet na milimetr, jakby był zablokowany. Pytanie- z jakiego powodu? Ok- sprawdzę bez paska i przejrzę czy coś go nie blokuje? Jeszcze jedna podpowiedź- gdzie jest grzałka w tym modelu?

Dodano po 3 [minuty]:

A może wyjąć gumę uszczelniającą i sprawdzić czy coś tam nie wystaje? Czy do tego trzeba zdjąć panel przedni?

• Pomocny post
    #6 20 Gru 2015 14:00
    Robo-technical
    Poziom 21  

Coś mi się wydaje że będziesz musiał rozebrać zbiornik. Ale wcześniej zdejmij pasek klinowy i spróbuj poruszać. Potem zdejmij fartuch/kołnierz i spróbuj ruszyć. Jak nie to uszkodzeniu mógł ulec krzyżak lub łożyska.
    P.S Mądry Polak po szkodzenie - pralkę transportuje się ze specjalną blokadą:) Właśnie po to by uniknąć takich sytuacji.

Napisz co i jak

Dodano po 1 [minuty]:

A może wyjąć gumę uszczelniającą i sprawdzić czy coś tam nie wystaje? Czy do tego trzeba zdjąć panel przedni?[/quote]

Nie musisz zdejmowac panela. Zdejmij obejmę i jak masz sprawne palce to dasz radę:) napisz czy pralka jest zabudowana od dołu.

• #7 20 Gru 2015 15:53
    Rakovia
    Poziom 9  

No tak, są takie śruby transportowe, ale kto je przechowuje kilka lat? Niewiele osób. Ja nie wiem gdzie są moje np.😁 Inna sprawa, że gdybym wiózł ją "na nogach" dziś nie byłoby tematu na Elektrodzie😁
    Pralka od dołu z przodu ma wyjmowaną listwę plastikową, gdzie znajduje się filtr.

• #8 22 Gru 2015 13:46
    Rakovia
    Poziom 9  

Pralka naprawiona! Powód nie kręcenia się bębna był idiotyczny. Po prostu pralka nie była używana kilka miesięcy i guma uszczelniająca skleiła się z bębnem😉 Wydaje się to niemożliwe, a jednak. Po odklejeniu gumy od bębna za pomocą "sprawnych palców" usterka została wyeliminowana. Kto by pomyślał, że to taka "głupota"?
    Dzięki wszystkim za chęć pomocy😁 Wesołych!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME