Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką stację lutowniczą hotair wybrać?

17 Dec 2015 20:55 1665 4
 • Level 7  
  Mam bardzo pilną prośbę. Mógłby mi ktoś doradzić jaką stację lutowniczą wybrać w przedziale cenowym 200-400zł? Znalazłem dwa dosyć interesujące produkty firmy hotair, ale nie wiem która jest naprawdę świetna, a która tylko ładnie wygłąda?
  http://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lutownic...wka-pt-908p.html?keyword=stacja+lutownicza+pt
  http://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lutownic...nicza-wep-992d-z-wiatrakiem-grotowka-75w.html
  ta druga ma wyświetlacz LCD i możliwe od tego zależy cena
  jest jeszcze taka ale nie mam rozeznania
  http://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lutownic...ja-lutownicza-hotair-z-grotowka-wep-872d.html

  P.S. Jeśli ktoś ma pojęcie o tych produktach i mógłby polecić z doświadczenia produkt który posłuży sporo czasu to bardzo mi ułatwi sprawę.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 43  
  W tej cenie "świetnych" raczej nie spotkasz. Te trzy to standardowe "chińczyki", w dodatku dwa ostatnie dostały symbol zaczynający się od liter WE... - zupełnie jak u Weller'a. Chińczycy nikogo się nie boją :-)
 • Level 7  
  To niby w jakiej cenie spotkam dobrą? Bo od 1000zł wzwyż są maszyny lutownicze...
 • Level 18  
  model 937d+ 937D ew bez wyświetlacza wersja 936A/a+ same grotówki
  Te z plusem mają wiekszą moc od razu prostuje 75W jest w szczycie a element grzejny jest 50W

  Lutownicami zrobi się wszystko co trzeba jest wystarczająca nawet do profesjonalnej pracy jak serwis gsm czy laptopów. Chyba że robimy kosmiczne technologie naprawiamy sprzęt przemysłowy i za jedną naprawę klient płaci 2 czy 3 tysiące to wtedy to za słaby sprzęt możemy wtedy śmiało szukać coś bardzo drogiego w granicach dziesiątek tys złotych tzw niechińczyka.

  Natomiast racjonalność faktycznie kończy się na chińczykach bo coby nie było fantastycznego to do tys zł choćby to nie było chińskie to nie będzie lepsze od chińskiego a tylko droższe.

  za około ponad 300 zł Isolder 40 automatyczny dobór temperatury możliwość dokupienia wielu grotów no od Hakko co najważniejsze grot do czyszczenia padów po bga typ szpatuła.
  Pomiędzy tym nic nie ma bo jak kupisz coś innego np ZD to potem możesz dokupić ogromną ilość grotów całe 4 rózne groty!!!

  a do WEP dokładnie do tych modeli co wymieniłem jakieś 100 parę modeli grota i to są najpopularniejsze groty o oznaczeniu 900m i do tego tanie.

  a jeśli chodzi kombi to polecam coś z serii 992 z uwagi na wskaźnik nadmuchu powietrza na lcd ew seria 992 ale z + tam dochodzi pamięć 3 ustawień czyli można popracować jak na profilach. Seria grotów 900m.

  Ewentualnie WEP 853aaa wszystko w jednym. Polecam z uwagi na podgrzewacz bez którego nic nie polutujemy zrobionego w technologi lead free.

  Potem to już można wymyślać ale jeśli chodzi o tel gsm dla przykłady to podczerwień t 835 i do tego podgrzewacz 853a ale to grubo ponad 1000 zł a za 2300 już mamy stację na podczerwień do bga więc tak to wygląda

  Także jak kolega słusznie zauważył niby w jakiej cenie spotkam dobrą ..... ?
  Ano w takiej jak potrzebuję bo narzekają wszyscy na chińczyki ale jakby nie chinczyki to 90 procent elektroników nie miało by stacji lutowniczej.

  Ja za swoją 852 zwykle powietrze płaciłem 20 lat temu 8 tys zł zł i miałem gdzieś że to chińczyk liczyło się to ze mogę tym naprawiać sprzęt. I to ten sam chinczyk na którego wszyscy wybrzydzają że to chinskie i niedobre. Bo jakby zapłacił 8 tys to by nie napisał że to chłam ale że płaci 300 to pisze że chłam. Taka różnica

  A nawiasem między innymi mój pierwszy NET 852 nadal na moim serwisie gsm :)) po tylu latach mało używany ze względu na podczerwień ale jest i co dzień rano cyferki się świecą . Mimo ze konstrukcje teraz są lepsze i tak wszyscy narzekają. Wprowadzone zmiany są minimalne ale są na duży plus jak grzałki na ceramice w gorącym powietrzu. Ale ten temat dotyczy wszystkiego i zasilaczy i mierników.

  Ja napiszę tak. Chcesz kupić sprzęt za 8 tys niechinczyka masz na to robotę i pieniądze proszę bardzo ale nie mieszaj w głowie innym. Bo komfort pracy jest i tu nie ma co ukrywać ale po lutowaniu tym za 8 i tym za 400 pln śmiało mogę powiedzieć ze nie będzie widać różnicy. A ten co kupi za 300 po kilku naprawach będzie juz zarabiał a ty mając tą samą robotę będziesz jeszcze długo odrabiał dokupując w międzyczasie drogie elementy eksploatacyjne.

  Jesteś rozsądny znasz cenę sprzętu to korzystaj z tego że jest tanio i kupuj to z czego zrobisz użytek !
 • Level 7  
  Bardzo dziękuję za pomocną i wyczerpującą odpowiedź ;) Tym razem rozwiano moje wątpliwości co do wyboru.