Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EDIMAX 7206Apg/ TL-TP-Link 543 - Konfiguracja LAN - WDS

17 Dec 2015 21:45 975 16
  • Level 9  
    Witam wszystkich!

Mam problem z konfiguracją sieci.
    Chciałbym, aby moja sieć wyglądała mniej więcej tak
    1) Router główny D-link Dwr 116+ modem Huawei E3372 (łączy się z netem) - to mam, rozprowadza Wi-Fi
    2) z D-linka kabelkiem podłączony jest EDIMAX EW-7206 APg, do którego podłączona jest antena zewnętrzna.
    3) w odległości ok 50m, umieszczony jest router Tp-link wr543G, który ma za zadanie odebrać sygnał z AP, lecz tego nie robi(?).
    4) w tp-linku ustawiony jest DMZ na jeden z adresów (połączenie przez kabelek)

Problem jest taki, że nie wiem w jaki tryb ustawić AP i Tp-linka, tak aby wzajemnie się widziały, i przekazywały sygnał, a także jak dostać się z routera głównego do DMZ na tplinku ?

Próbowałem już różnych ustawień, ale cały czas coś robię zle. Obecnie mam ustawione na AP -> AP-Bridge - WDS, a na routerze WISP, ustawiony taki sam kanał i SSID, ale router nie przekazuje sygnału, i nie widać go z routera głównego.
  • Moderator of Networks, Internet
    Konfiguracja TP-linka jako WISP - Link
  • Level 9  
    Połączenie już udalo mi sie utworzyć. Routery się widzą.
    Tylko jak teraz w ustawić to wszystko, żebym z routera głównego (D-Link) mógł wpisać sobie jakiś adres, i chciałbym zobaczyć mojego TP-linka, a dokładnie DMZ który jest na nim ustawiony?
    Co znaczy jakiś? Musisz na TP-linku ustawić możliwość dostępu z zewnątrz oraz sprawdzić jaki adres masz na WAN-ie. Po drugie po co ci DMZ?
  • Level 9  
    Po pierwsze jakiś - miałem na myśli sztywny adres np. 192.168.2.105
    Po drugie DMZ jest mi potrzebne do monitoringu. W tp-linku mam ustawione DMZ, tak aby wszystko szło na urządzenie rejestrujące. W tp-linku na Wanie mam 192.168.3.100, ale ten adres mi się nawet nie pinguje jesli jestem w sieci D-linka.
    Do tej pory tak to działało, że po wpisaniu adresu (192.168.0.105) pojawiał mi się monitoring, więc przekierowania na tp-linku są dobre.
    No to potrzebuje więcej informacji o adresacji w sieci (podaj adresy IP urządzeń będących w sieci).
    Co to za monitoring? Jakieś rejestrator?
    W sieci lokalnej TP-linka masz dostęp do rejestratora na adresie 192.168.1.10?
  • Level 9  
    tak.
    A jeśli odłącze AP od D-linka, i podłącze się kompem pod AP, to również i z tego poziomu (pod adresem 192.168.3.100) mam dostęp do rejestrora.
    Edimax działa jako AP czy jako router bo pewnie tutaj jest jakiś problem.
  • Level 9  
    Edimax obecnie pracuje w trybie AP-bridge - WDS
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Na TP-linku masz dostęp do internetu? Pokaż status TP-linka, jak masz ustawione DHCP na D-linku (pula adresów)?
  • Helpful post
    No tak jak mówiłem, Edimax ma włączone DHCP lub pracuje jako router. Na WAN-ie TP-linka powinna być adresacja z podsieci D-linka.
  • Level 9  
    ooook :) Dzięki wielkie!
    Wyłączenie DHCP na edimaxie rozwiązuje mój problem!
    Jeszcze raz wielkie dzięki!

A czy jest może jakaś możliwość, żeby TP-link otrzymywał od D-linka zawsze takie samo IP?
    Z tego co zauważyłem w d-linku nie ma możliwości przypisania ip 'na sztywno' do urządzenia.
  • Helpful post
    Możesz wpisać adres IP na sztywno na WAN-a TP-linka (static IP).
  • Level 9  
    Dziękuję bardzo!