Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EDIMAX 7206Apg/ TL-TP-Link 543 - Konfiguracja LAN - WDS

madridas2 17 Dec 2015 21:45 1017 16
    madridas2
    Level 9  
    Witam wszystkich!

Mam problem z konfiguracją sieci.
    Chciałbym, aby moja sieć wyglądała mniej więcej tak
    1) Router główny D-link Dwr 116+ modem Huawei E3372 (łączy się z netem) - to mam, rozprowadza Wi-Fi
    2) z D-linka kabelkiem podłączony jest EDIMAX EW-7206 APg, do którego podłączona jest antena zewnętrzna.
    3) w odległości ok 50m, umieszczony jest router Tp-link wr543G, który ma za zadanie odebrać sygnał z AP, lecz tego nie robi(?).
    4) w tp-linku ustawiony jest DMZ na jeden z adresów (połączenie przez kabelek)

Problem jest taki, że nie wiem w jaki tryb ustawić AP i Tp-linka, tak aby wzajemnie się widziały, i przekazywały sygnał, a także jak dostać się z routera głównego do DMZ na tplinku ?

Próbowałem już różnych ustawień, ale cały czas coś robię zle. Obecnie mam ustawione na AP -> AP-Bridge - WDS, a na routerze WISP, ustawiony taki sam kanał i SSID, ale router nie przekazuje sygnału, i nie widać go z routera głównego.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Konfiguracja TP-linka jako WISP - Link
    madridas2
    Level 9  
    Połączenie już udalo mi sie utworzyć. Routery się widzą.
    Tylko jak teraz w ustawić to wszystko, żebym z routera głównego (D-Link) mógł wpisać sobie jakiś adres, i chciałbym zobaczyć mojego TP-linka, a dokładnie DMZ który jest na nim ustawiony?
    jimasek
    Co znaczy jakiś? Musisz na TP-linku ustawić możliwość dostępu z zewnątrz oraz sprawdzić jaki adres masz na WAN-ie. Po drugie po co ci DMZ?
    madridas2
    Level 9  
    Po pierwsze jakiś - miałem na myśli sztywny adres np. 192.168.2.105
    Po drugie DMZ jest mi potrzebne do monitoringu. W tp-linku mam ustawione DMZ, tak aby wszystko szło na urządzenie rejestrujące. W tp-linku na Wanie mam 192.168.3.100, ale ten adres mi się nawet nie pinguje jesli jestem w sieci D-linka.
    Do tej pory tak to działało, że po wpisaniu adresu (192.168.0.105) pojawiał mi się monitoring, więc przekierowania na tp-linku są dobre.
    jimasek
    No to potrzebuje więcej informacji o adresacji w sieci (podaj adresy IP urządzeń będących w sieci).
    Co to za monitoring? Jakieś rejestrator?
    jimasek
    W sieci lokalnej TP-linka masz dostęp do rejestratora na adresie 192.168.1.10?
    madridas2
    Level 9  
    tak.
    A jeśli odłącze AP od D-linka, i podłącze się kompem pod AP, to również i z tego poziomu (pod adresem 192.168.3.100) mam dostęp do rejestrora.
    jimasek
    Edimax działa jako AP czy jako router bo pewnie tutaj jest jakiś problem.
    madridas2
    Level 9  
    Edimax obecnie pracuje w trybie AP-bridge - WDS
  • Helpful post
    jimasek
    Na TP-linku masz dostęp do internetu? Pokaż status TP-linka, jak masz ustawione DHCP na D-linku (pula adresów)?
  • Helpful post
    jimasek
    No tak jak mówiłem, Edimax ma włączone DHCP lub pracuje jako router. Na WAN-ie TP-linka powinna być adresacja z podsieci D-linka.
    madridas2
    Level 9  
    ooook :) Dzięki wielkie!
    Wyłączenie DHCP na edimaxie rozwiązuje mój problem!
    Jeszcze raz wielkie dzięki!

A czy jest może jakaś możliwość, żeby TP-link otrzymywał od D-linka zawsze takie samo IP?
    Z tego co zauważyłem w d-linku nie ma możliwości przypisania ip 'na sztywno' do urządzenia.
  • Helpful post
    jimasek
    Możesz wpisać adres IP na sztywno na WAN-a TP-linka (static IP).
    madridas2
    Level 9  
    Dziękuję bardzo!