Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva TT HD PVR 500GB nie moźna zaprogramować niektórych kanałów

lukand 17 Gru 2015 22:00 1278 4
  • #1 17 Gru 2015 22:00
    lukand
    Poziom 9  

Witam!

Chciałem prosić o wskazówkę co do przyczyny braku mozliwości zaprogramowania niektórych kanałów Cyfrowego Polsatu. Po modyfikacjach na satelicie mój odbiornik nie jest w stanie wyszukać kanałów z transpondera 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Wszystkie moje próby rozwiązania problemu zawiodły: próbowałem zmian rozmaitych parametrów, podłączyłem do innej instalacji antenowej, lecz skutek jest ten sam – brak odbioru. Co ciekawe inny odbiornik z mojej anteny wyszukuje kanały z rzeczonej częstotliwości, więc wina nie leży po stronie instalacji antenowej. Czy mogę prosić o pomoc?

0 4
  • #2 17 Gru 2015 22:28
    sosarek

Poziom 43  

lukand napisał:
    inny odbiornik z mojej anteny wyszukuje kanały z rzeczonej częstotliwości

Jaki to inny odbiornik?
    Jesteś świadom tego że zmienił się sposób nadawania sygnału jakiś czas temu?

0
  • #3 17 Gru 2015 23:01
    mihal2002
    Poziom 43  

sosarek napisał:
    Jesteś świadom tego że zmienił się sposób nadawania sygnału jakiś czas temu?

Umiesz czytać?
    lukand napisał:
    Po modyfikacjach na satelicie

lukand napisał:
    więc wina nie leży po stronie instalacji antenowej. Czy mogę prosić o pomoc?

Aktualizowałeś oprogramowanie dekodera?

-1
  • #4 18 Gru 2015 18:35
    Darek.S
    Poziom 31  

Rozwiązaniem problemu jest wymiana kondensatorów przy głowicach z 470uF na większe ( optymalnie 1500uF/16V ). I koniecznie LOW ESR. Dyskusja o tym była tu Link
    Co prawda dotyczyła HF 8900, który ma tylko jedną głowicę ale sposób pomaga także w TT. Pozdrawiam

0
  • #5 19 Gru 2015 19:15
    lukand
    Poziom 9  

Witam i dziękuję za wskazówki! Tym „innym odbiornikiem” był pazmowy LG o przekątnej LG 50PB660V z wbudowanym tunerem satrelitarnym oraz Opticum HD X110p. Co zaś do aktualizacji oprogramowania, to nie próbowałem.

0