Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub C224e - Brak ustawień kalibracji panela dotykowego

17 Dec 2015 22:25 1830 6
 • Level 17  
  Witam.

  Mam problem z Konicą C224e. Prawdopodobnie po wgraniu języka polskiego nie pojawia się w ustawieniach pozycja " Touch panel adjustment".
  Ta opcja jest niezbędna do pierwszej instalacji kserokopiarki. Myślę, że wgrałem nie odpowiedni firmware.Wcześniej wgrywałem ten sam wsad w innej kopiarce i było wszystko dobrze. Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  Zawsze odpalam kopiarkę z tym softem co ma na pokładzie. Po zakończeniu procedury pierwszego uruchomienia wgrywam polski soft. Przyznaję że jeszcze nie zdarzyło mi się żeby to "zniknęło" z menu maszyny ... Może dlatego że zacząłeś od wgrania softu bez uruchomienia ? Nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać starszej lub nowszej wersji firmware i testować. Między innymi po to drukujesz listę ustawień serwisowych żeby mieć czarno na białym jaka była pierwotna wersja firmware maszyny. Raz w życiu uratowało mi to d... , kiedy padł mi po wgraniu polskiego softu nowiutki Bizhub 223. Tyle że to już po procedurze pierwszego uruchomienia. Mając wydrukowaną wersję firmware pobrałem ją z infohuba i przywróciłem ją do życia.

  C.
 • Helpful post
  Level 27  
  Instaluj śmiało bez kalibracji panela, też się ostatnio zdziwiłem jak pozostało do regulacji tylko podświetlenie :)
 • Level 17  
  Zrobiłem według innej procedury i jest ok. Mam jeszcze pytanie. Wgrałem najpierw wsad ssd później wsad z językiem polskim. Czy może być taka kolejność wgrania ?
 • Helpful post
  Level 11  
  Nie spotkałem się w tym modelu urządzenia z kalibracją ekranu. Instrukcja instalacji również nie przewiduje takiej procedury. Z jakiej innej procedury skorzystałeś?
 • Helpful post
  Level 27  
  W maszynach ze starszym firmware miałeś ustawianie ekranu, w nowych instalacja jest uproszczona.
 • Level 17  
  Korzystałem z niekompletnej procedury.

  Pozdrawiam.