Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub C224e - Brak ustawień kalibracji panela dotykowego

pawel06 17 Dec 2015 22:25 2220 6
 • #1
  pawel06
  Level 17  
  Witam.

  Mam problem z Konicą C224e. Prawdopodobnie po wgraniu języka polskiego nie pojawia się w ustawieniach pozycja " Touch panel adjustment".
  Ta opcja jest niezbędna do pierwszej instalacji kserokopiarki. Myślę, że wgrałem nie odpowiedni firmware.Wcześniej wgrywałem ten sam wsad w innej kopiarce i było wszystko dobrze. Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Zawsze odpalam kopiarkę z tym softem co ma na pokładzie. Po zakończeniu procedury pierwszego uruchomienia wgrywam polski soft. Przyznaję że jeszcze nie zdarzyło mi się żeby to "zniknęło" z menu maszyny ... Może dlatego że zacząłeś od wgrania softu bez uruchomienia ? Nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać starszej lub nowszej wersji firmware i testować. Między innymi po to drukujesz listę ustawień serwisowych żeby mieć czarno na białym jaka była pierwotna wersja firmware maszyny. Raz w życiu uratowało mi to d... , kiedy padł mi po wgraniu polskiego softu nowiutki Bizhub 223. Tyle że to już po procedurze pierwszego uruchomienia. Mając wydrukowaną wersję firmware pobrałem ją z infohuba i przywróciłem ją do życia.

  C.
 • Helpful post
  #3
  drebin
  Level 28  
  Instaluj śmiało bez kalibracji panela, też się ostatnio zdziwiłem jak pozostało do regulacji tylko podświetlenie :)
 • #4
  pawel06
  Level 17  
  Zrobiłem według innej procedury i jest ok. Mam jeszcze pytanie. Wgrałem najpierw wsad ssd później wsad z językiem polskim. Czy może być taka kolejność wgrania ?
 • Helpful post
  #5
  Toomaalaa
  Level 12  
  Nie spotkałem się w tym modelu urządzenia z kalibracją ekranu. Instrukcja instalacji również nie przewiduje takiej procedury. Z jakiej innej procedury skorzystałeś?
 • Helpful post
  #6
  drebin
  Level 28  
  W maszynach ze starszym firmware miałeś ustawianie ekranu, w nowych instalacja jest uproszczona.
 • #7
  pawel06
  Level 17  
  Korzystałem z niekompletnej procedury.

  Pozdrawiam.