Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL latitude D400 - Nieprawidłowe działanie wentylatora

18 Gru 2015 00:21 789 4
  • Poziom 9  
    Witam. Jestem w posiadaniu laptopa jak w temacie i mam problem z wentylatorem. Wentylator jest sprawny działa przy ręcznym podłączeniu zasilania z zewnętrznego zasilacza. Przy włączeniu laptopa wentylator robi kilka obrotów zatrzymuje się powtarzając ten cykl czterokrotnie po czym przestaje działać. Po wielokrotnym włączaniu i wyłączaniu laptopa oraz losowym wchodzeniu do biosu wentylator zaczyna pracować na kilka cykli, po czym znowu wykona kilka obrotów.
    Podczas wykonywania diagnostyki komputera przez bios wentylator również się włączył.
    Czy zna ktos taki przypadek i ma ewentualne rozwiązanie?. Przeglądałem elektrode oraz różne zakamarki internetu i nie znalazłem takiego przypadku.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    1) należy wyczyścić tor wentylatora (z kurzu i osadów).
    2) sprawdzić baterię pod kątem wydajności, najlepiej podmieniając na dobrą.
    3) sprawdzić wentylator pod kątem poboru prądu (może być uszkodzony mechanicznie).
    Jeżeli wentylator pracuje na zasilaczu sieciowym, a szwankuje na baterii, to należy podejrzewać, że bateria jest słaba i nie daje wystarczającego napięcia.
  • Spec od komputerów
    Coś słabo szukałeś, bo na forum było już trochę takich przypadków. Na początek reset CMOS. Jeśli nie pomoże - przeprogramowanie kości BIOS w programatorze. Pozostaje jeszcze pytanie czy laptop na baterii osiąga temperaturę, przy której wentylator ma się załączyć, bo może szukasz dziury w całym.
  • Poziom 9  
    Wentylator jeżeli nie wystartuje od razu nie włącza się nawet przy 60 stopniach na procesorze. Zasilacz sprawdzony w pełni sprawny. Bateria sprawdzona profesjonalną ładowarką do pomiaru pojemności więc również jest dobra. Co do baterii wewnętrznej nie jestem pewien. Niby ma więcej niż 7.2V(okolo 7.8/9). Poza tym laptop pracuje cały czas na zasilaczu.
  • Poziom 9  
    Problem wentylatora rozwiązany. Gniazdo miało zimny lut zauważyłem go pod mocną lupą. Dzięki za pomoc:)