Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przecinarka do metalu - jak określić rzeczywistą moc znamionową. Zawyżona moc.

kamil2345x 18 Dec 2015 08:33 1860 6
    kamil2345x
    Level 12  
    Dzień dobry,

Panowie mam pytanie. Kupiłem na allegro Chińską przecinarkę do metalu - bestcraft ec553. Teoretycznie miała mieć 2800W. W rzeczywistości w stanie jałowym, tzn bez obciążenie pobiera dokładnie 2.8A co daje mniej więcej w przeliczeniu niecałe 650W. Natomiast przy cięciu profila stalowego przy miarodajnym nacisku aby jej nie zatrzymać i nie przeciążać pobiera niecałe 7A, co w przeliczeniu daje około 1600W. Nawet przy mocnym dociśnięciu profila, gdy ją przeciążam nie pobiera więcej niż 10A. Więc jeszcze daleko do tych obiecanych 2800W. Natomiast duża szlifierka kątowa z tarczą 230 w stanie jałowym bez obciążenia pobiera 6A, więc prawie 1400W przy mocy znamionowej 2400W.
    Jak mogę określić bliżej moc mojej przecinarki ?
    Dodatkowo bardzo iskrzą szczotki, co mogę z tym zrobić ?

Wiadomo, czego można się spodziewać za 200zł. Poza jej słabą mocą i niezbyt stabilną podstawą nie narzekam, bo za te pieniądze nie kupuje się merdecesa. Za dobrą przecinarkę trzeba zapłacić minimum 3x tyle.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    cirrostrato
    Level 37  
    kamil2345x wrote:

Dodatkowo bardzo iskrzą szczotki, co mogę z tym zrobić ?

Wiadomo, czego można się spodziewać za 200zł. Poza jej słabą mocą i niezbyt stabilną podstawą nie narzekam, bo za te pieniądze nie kupuje się merdecesa. Za dobrą przecinarkę trzeba zapłacić minimum 3x tyle.
    Szwagier w pobliskim markecie budowlanym kupił coś podobnego, do pracy, jak pada (wytrzymuje do roku) wymienia na gwarancji (nie ma z tym problemu), podobno bardziej mu się opłaca(?) jak zakup czegoś profesjonalnego.
    SKM 1964
    Level 33  
    Jak zwykle tabliczki zawyżają moc urządzenia tylko po to, żeby klient kupił niby mocną za przystępną cenę .Co do iskrzenia sprawdź docisk szczotek do komutatora , może któraś jest wyluzowana lub złożyła się sprężynka bo jest ze zwykłego drutu
    , taka chińska technologia . :|
    janek1815
    Level 38  
    Dla porównania kupiłem wiertarkę stołową kilka lat temu. Moc silnika 1300W robi wrażenie. Zrobiłem ją po swojemu poprzez wymianę silnika na trójfazowy 370W. Obecnie maaszyna jest nie do zatrzymania wiercąc wiertłami 16-18mm. Oryginalny silnik był mniejszy od tego obecnego. Myślę że miał może ze 250W. Kolega zrobił podobnie tylko akurat dał oryginał do przewinięcia na zasilanie "siłowe" wiertarka odzyskała moc.

Rozumiem zawyżać ale żeby aż tyle no bez przesady. No ale człowiek kupuje i jest nie świadomy że może się naciąć aż tak bardzo.
    kamil2345x
    Level 12  
    Dlatego chciałem domowo zbadać jej moc znamionową. Tylko w jakim momencie jest fabrycznie obliczana moc znamionowa urządzenia ? Przy pełnym obciążeniu ? Bo raczej nie w stanie jałowym bez obciążenia.
    kortyleski
    Level 42  
    Fabryka ma określenie "peak power". Jest to moc pobrana z zasilania dokładnie przed samym zatrzymaniem urządzenia a więc praktycznie w stanie zatrzymanego silnika. Jak się żółty dobrze postara to i 4kW wycisnie. Oczywiście mowie o radosnej twórczości ryżowych rączek a nie o poważnych firmach.
    freebsd
    Level 38  
    @kamil2345x Mamy chyba podobne przecinarki, chociaż moja nazywa się EUROTEK CM216 Przeczytałem Twój wpis i przy najbliższej okazji sprawdziłem jak to wygląda u mnie: https://youtu.be/K7r-ZzesYgU
    Moja ma podaną moc 2900 W i wygląda na to, że tak jest faktycznie. Nie zauważyłem też, by iskrzyły szczotki.