Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung LE32B450 - odwrócone kolory

18 Gru 2015 11:51 1488 5
  • Poziom 12  
    Witam, tv jak w temacie i pytanie czy w punkcie na matrycy podpisanym ldv_in powinno być jakieś napięcie, na przykład 3,3V (matryca to AU t315xw02 V.V z T-con w dolnej części matrycy) a MB Saturn45 jeśli dobrze odczytałem. Sprawdziłem napięcia na zasilaczu i wszystko w miarę pasuje, jak na pomiary miernikiem za 20zł (multimetr).
    Do matrycy dochodzi 3,3V, ale w tym punkcie go brak.

Aha płyta zasilana jest 12V - nie mogę znaleźć datasheet do niej.

Zaobserwowałem coś jeszcze bez podłączonego źródła sygnału ekran nie jest podświetlany a i zerowy brak reakcji na przycisk menu.
  • Poziom 12  
    zasilacz to bn44-00260c a co do t-con
    to trzeba by rozebrać matryce (pomiędzy blachami).

zrobiłem ta jak w tym poście testy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1749942.html
    wiem że lamerskie ale od czegoś muszę zacząć.
    na zasilaczu napięcia pasują jak już pisałem po odpięciu płyty głównej telewizor zachowuje się jak w tym poście no i po uruchomieniu czasami miga szybko dioda a po uruchomieniu bez żrudła sygnalu tv nawet menu nie wyświetli a ekran jest wygaszony.
    Dlatego też myślę że problemem może być ta płyta główna.
  • Poziom 34  
    Dobrze odczytałeś model TV? Seria B450 jest na matrycy LTF320AP06 z T-con 320AP03C2LV0.1 i tam nie ma AS.
  • Poziom 12  
    Teraz już sam nie wiem ( tel w sklepie a ja w domy ,jak pisałem posta to miałem go przed sobą to się raczej nie pomyliłem).
    Matryca jest taka na pewno w nim AU t315xw02 V.V a main to saturn b45 na pewno ino telewizor możne być ździebko pokombinowany przez tatę, ale nie ma już jak spytać :cry:

W telewizorze który męczyłem wcześniej z podobnym obiawem trzeba było podać 3,3v do ldv option, ale do tej matrycy nie widze datasheet by zobaczyć czy podanie zmieni jak w poprzednim przypadku.
    Aha płytę wygrzałem i to mruganie diody ustało więc tylko ten raster i było by chyba po wszystkim.

Dziś sprawdziłem konkretnie to Samsung LE32B450c4w
  • Poziom 12  
    datasheet odnaleziony problem rozwiązany - ldv option