Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elmuz 2304M - Zapala się Peak i rozłącza kanał A pojawia się napięcie stałe 45V

DejayPablo 18 Gru 2015 15:54 1629 0
    DejayPablo
    Poziom 15  
    Witam

Potrzebuję informacji na temat wzmacniacza (prawdopodobnie ELMUZ 2304) a dokładniej na temat usterki z jaką mam problem od jakiegoś czasu, po załączeniu go załączają się obydwa kanały A i B po czym po ok. minucie rozłącza się kanał A i pomruguje czasem czerwona dioda PEAK (nie świeci nie mruga z tą samą częstotliwością, lecz pomruguje) i tak ok. 30-120sek. po czym zapala się zielona READY załącza się przekaźnik wyjściowy i jest wszystko OK. Mija ok. 2 minut i znów rozłącza się przekaźnik i mruga PEAK i tak na zmianę. Nie ma znaczenia czy podłączę sygnał czy nie, rozłącza się tak samo.
    Dodam że tranzystory sprawne
    2SK1058 i 2SJ162 po 3 pary na kanał, oraz BF759 i BF760, wszystkie napięcia prawidłowe z zasilacza.
    TL074 sprawny

Co w tych elmuzach odpowiada za funkcję Peak i rozłączanie go? Co to jest za rodzaj zabezpieczenia-które rozłącza mi ten kanał A po czym go znów załącza.

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dodam tylko że schemat do mojej końcówki pokrywa się w 90% od wersji 2404

Jeśli chodzi o 2304 to schemat nie pasuje do tego wzmacniacza

Napięcie na wyjściu waha się w granicach 80-100mV w momencie rozłączenia wzmacniacza pojawia się napięcie 45V na wyjściu :(

Dodam że na sprawnym kanale napięcie na wyjściu jest ok 10mV

Jeszcze znalazłem ten schemat który też w dużej części pokrywa się z moim modułem wzmacniacza.