Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

boxer, peugeot, 2.0 HDI - Wymiana skrzyni biegów 2.0 hdi z 5 biegowej na 6 b

18 Gru 2015 21:34 3498 5
  • Poziom 12  
    Witam

jak w temacie

posiadam PEUGEOT BOXERA 2.0 HDI z 2006r ale do 2006 czyli ostatni rocznik w tej budzie

posiadam w nim skrzynię 5 biegową która odkąd kupiłem zgrzyta na 2 biegu, a to będzie coś koło 200 tys km jak tak z tym śmigam

generalnie zastanawiam się na wymianą skrzyni ale od razu na 6 biegów, czy podejdzie z któregoś HDI/JTD skrzynia 6 biegów? może z którejś osobówki. szukałem troche na forach ale nic nie ma odnośnie tego modelu do 2006.
    Może zastanawiał się ktoś już nad tym
  • Poziom 9  
    nie podejdzie , taka skrzynia ma inną budowę wew i zew.
    nawet jej nie zamontujesz
  • Poziom 12  
    Z tego co się dowiadywałem to docisk i tarcza jest identyczna jak np w c5 2.0 hdi łożysko też pasuje

Hm a słupek sam w sobie jest taki sam jak te 2.0 hdi 136 ps ?moj silnik ma juz ponad 500 000 jezeli wcześniej nie był kręcony to pewnie jakis remont się szykuje wiec może lepiej przełożyc cały motor wraz ze szkynią ale znowy komputer i wiązki ... ehh chyba dupa z tego będzie ...
  • Poziom 12  
    Witam ponownie

jednak udało mi się przełożyć skrzynię biegów do mojego peugeota

wsadziłem skrzynie m20b2 czy jakoś tak z peugeota 407 z 2006 roku

zmiany jakie zostały dokonane to
    - obudowa skrzyni została moja a przełożyłem sam środek z skrzyni z 407 oraz tarcza sprzęgła poszła od peugeota boxera 2,5 D ponieważ ma taką samą średnicę jak moja a wałek na skrzynie z 407

do tego docisk mój z 2.0 hdi został ale musiałem stoczyć 1,5mm

lewarek i cięgna zostały także moje i żadnych innych przeróbek

dawniej miałem 90 km/h przy 2,5 tys na 5 biegu a teraz mam 105 przy 2,5 na 4 a na 6 przy 2,5 tys obr mam ponad 150 ...
  • Poziom 30  
    bulineek napisał:
    na 6 przy 2,5 tys obr mam ponad 150 ...

Ferrari moze Ciebie polechtac w dzyndzelek :-) :-)
    Super ze sie tym podzieliles ;-)
    Pytanko tylko ile to wytrzyma?
    Jezeli weszly bebechy z 407 do obudowy skrzyni boxera to znaczy ze obudowy byly bardzo podobne?
    Dlugo z tym jezdzisz i jakie ciezary wozisz na pace ?

Pozdrowionka
  • Poziom 12  
    Hehe ferari to ja nie chcialem zrobic

Jezdze duzo z laweta czy z przyczepka po polsce za roznymi czesciami wiec ta moja skrzynia mnie denerwowala a ja nie przekraczam 2.5 tys obr wiec 90 na autostradzie bylo meczarnia poczytalem troche i skoro do benzyny pasuje skrzynia i 2.0 hdi 136 ps ma taka skrzynie a slupek w 2.0 hdi 90 ps jest taki sam to musi pasowac

I generalnie moglem z obudowa od 407 przelozyc do mojego silnika bo pasowalo ale...

W 407 czujnik polozenia walu nie jest w obudowie skrzyni a u mnie jest no to juz pol obudowy trzeba przelozyc

A skoro reszta obudowy jest taka sama to po co mialbym zmieniac polosie wiec wsadzil moj mechanik wszystko z jednej obudowy do drugiej...zadnych roznic nie ma

Lozysko z boxera
    Docisk z boxera ale stoczony
    Tarcza 2.5d
    Lapa sprzegla 407 2.0 hdi
    Jakas tulejka za pare zl z 407 hdi

Roznica jest w dlugosci i grubosci walka glownego ale nic sie nie przejmowac tylko tarcze wsadzic z 2.5 d boxera

Jezdzd tym od tygodnia takze nowa sprawa. Auto mam puste ale na lawecid czesto po 2 do 3 ton chodzi ladnie i dobrze wiec moze problemow nie bedzie