Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500

Payfer 19 Gru 2015 00:56 3018 2
  • #1 19 Gru 2015 00:56
    Payfer
    Poziom 9  

Witam,

Dostałem starszą dymiarkę Flash model FLM-1500. Dołączony był pilot oraz odbiornik z kablem zakończonym 5-dinową wtyczką.

Co się dzieje?
    Po włączeniu zapala się na stale niebieska dioda podświetlająca zbiornik oraz dioda czerowna sygnalizująca zadziałanie przekaźnika grzałki. Po jakimś czasie dioda od grzałki (przekaźnik grzałki) wyłącza się i włącza się ponowienie w coraz to krótszych odstępach czasowych.
    Muszę zaznaczyć, że nie wiem jak to do końca powinna wyglądać prawidłowa praca tej dymiarki.

W samej dymiarce jest płyta główna z oznaczeniem YWJ-11. Na płycie nie ma widocznych śladów uszkodzeń. Na płycie jest jeszcze zielona dioda (domyślam się, że ma zapalać się kiedy grzałka osiągnie odpowiednią temperaturę i daje znak na gotowość do dymienia), niestety ta dioda się nie zapala nawet po 30 minutach próby.

Co zrobiłem?
    Posprawdzałem:
    Wszystkie diody, kondensatory, transformator, testowo wymieniłem układ HA17324A na LM324N (to samo), sprawdziłem przekaźnik grzałki, przekaźnik pompki, tranzystory S8050, stabilizator 78L05, wylutowałem i przemierzyłem rezystory, posprawdzałem pod światłem ewentualne przerwy w druku, posprawdzałem napęcia na układach scalonych zarówno na płycie głównej w dymiarce jak i w odbiorniku.

Brakuje mi już pomysłów.
    Prosze was o jakieś wskazówki!!! Jeśli ktoś miał jakieś problemy z tą dymiarką i je rozwiązał to bardzo będę wdzięczny za jakieś wskazówki czy porady.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Załączam zdjęcia płyty głównej dymiarki.

Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500
    Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500 Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500
    Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500 Lokalizacja uszkodzenia w dymiarce Flash FLM-1500

0 2
  • #2 19 Gru 2015 17:01
    DjSzymon
    Poziom 15  

Czy grzałka pracuje normalnie (nagrzewa się)? Możliwe że uszkodzona jest pompka dostarczająca płyn.

0