Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obroty w skuterze REX Y25

matusp37 19 Gru 2015 07:16 876 5
  • #1 19 Gru 2015 07:16
    matusp37
    Poziom 6  

witam nie dawno kupiłem skuter marki REX Y25 wymieniłem w nim całą górę tyle że na 70 oryginał był 50 skuter po wymianie odpalił ale problem polega na tym że po rozgrzaniu jak wyłączy się to elektryczne ssanie spadają bardzo obroty i gaśnie.gaznik czyścilem ale nie wiele to pomogło paliwo przez filtr przepływa kolejna sprawa to uszkodzona pompka oleju ale ten problem rozwiązałem tak że zaslepilem dolot na gazniku i do zbiornika wlalem gotową mieszankę. proszę pomóżcie bo nie wiem co dalej z tym zrobić bawiłem się kiedyś w takie rzeczy ale to były komarki i jawki dołączam foto gaznika
    jeszcze jedno pytanie jak ma być ustawiona i glina. z góry dziękuję za wszelką pomoc pozdrawiam.

0 5
  • #2 19 Gru 2015 09:13
    Golf90
    Poziom 23  

A regulowałeś gaźnik? Masz tam dwie śrubki, jedna od składu mieszanki, a druga od przepustnicy. Co do iglicy to ustaw ją naj wyżej, zmieniłeś pojemność silnika i potrzebuje teraz więcej paliwa i powietrza. Nie myśl tylko że po wymianie cylka na 70cc będziesz miał większe osiągi. Skuter będzie co naj wyżej trochę silniejszy.

0
  • #3 20 Gru 2015 12:21
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Kolego, w skuterach 25 km/h (mofach) nie wymienia się części ani nie tuninguje. To są poblokowane silniki i po modyfikacjach nie będzie chodzić to jak powinno, chyba że od razu wymienisz połowę części i na nowo zestroisz. Gdybyś zrobił szlif oryginalnego cylindra, problemu by nie było.

0
  • #4 20 Gru 2015 20:27
    paweld69
    Poziom 24  

Co nie zmienia, że można spróbować propozycji Golf90 (regulacja gaźnika ) a później może wymiany dyszy głównej

0
  • #5 24 Gru 2015 12:43
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Jak ma gaźnik o przelocie 10 mm, to wymiana dyszy praktycznie mija się z celem, konieczna jest wymiana gaźnika na większy, a następnie wymiana wydechu, wymiana napędu...

0
  • #6 03 Lis 2016 06:17
    matusp37
    Poziom 6  

Witam po dłuższej przerwie chciałbym zakończyć temat i opisuję rozwiązanie problemu otóż brak wysokich obrotów spowodowany był dostarczaniem zbyt dużej ilości powietrza poprzez brak ograniczenia na filtrze po tym jak zamontowalem oryginalne gumowe kolanko na wlocie filtra skuter zaczął pracować normalnie i jak do tej pory nie ma z nim problemów nawet do tego stopnia że w tej chwili rozpędza się do 75km/h. Pozdrawiam i zamykam temt

0