Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka kasa fiskalna do warsztatu - co kupić ?

Jamus1 19 Dec 2015 10:28 2829 9
    Jamus1
    Level 14  
    Witam
    Jaką polecicie kase fiskalną do warsztatu i auto handlu ?
    Interesuje mnie kasa do 1000 zł.
    Za nadesłane odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.
    Jarzabek666
    Level 38  
    W kasach fiskalnych najważniejszy jest serwis jak i kupno w firmie wieloletniej. To da spokój na bardzo długo. Wiec wybierz się do firmy i sami zaproponują. Kupowanie na aukcjach idt. samemu mija się z celem a chińskich tym bardziej.
    dmc26
    Level 12  
    Ja serwisuję i sprzedaje kasy. Do warsztatu najlepsza będzie kasa Nano Novitus. Ma wytrzymałą obudowę, kopię elektroniczną oraz klawiaturę pokrytą silikonem więc możesz spokojnie używać mokrymi czy brudnymi rękami. Tyle, że koszt takiej kasy to 1290 zł netto.Od tej kwoty dostaniesz pewnie rabat jeszcze.Natomiast do tysiąca złotych to może uda Ci się kupić kasę Mała Novitus z tym,że dwu rolkowa.
    xoree
    Level 30  
    Zanim kupisz kasę to zadaj kilka pytań:
    1) Ile kosztuje przegląd co dwa lata - i czy ta kwota jest stała.
    2) Ile kosztuje odczyt kasy fiskalnej.
    3) Czy jest doliczany dojazd do klienta i ile kosztuje.

Na tym koszą serwisy, dadzą ci tanio kasę a potem odbiją sobie na przeglądzie.

Następnie wybór kasy, właściwie to polecam 3 firmy

- Posnet
    - Elzab
    - Novitus

Elzab i Novitus to już właściwie jedna firma.

Gorąco polecam Posnet Mobile hs (1100 zł brutto) lub Posnet Mobile hs ej (1400 brutto).

ej - oznacza kopia elektroniczna, kasa 1 rolkowa.

Jeśli jest to pierwsza twoja kasa to masz zwrot do 700 zł z kwoty netto.

Z jakiej miejscowości jesteś ??
    rmaciej

Level 11  
    zgadzam się z dmc26 Novitus NANO E to najlepsza propozycja, z opisem też się zgadzam , jak poleży w szufladzie jej się nic nie stanie bo ma bardzo wytrzymałą baterię. wypowiedź mojego poprzednika nie wiem jak potraktowac bo argument Novitus i Elzab to ta sama firma ... hmm kapitałowo tak - ale produkcyjnie , organizacyjnie - zupełnie dwie niezależne firmy. W porównaniu zaś do POSNET nie trzeba w NANO szukać rolek 14 i mniej metrów .... no i czytelnośc NANO jest na lepszym poziomie - ceny zaś zbliżone.
    marcindu35
    Level 12  
    I którą ostatecznie autor kupił? Pytam, bo też czeka mnie zakup kasy.
    xbajt
    Level 17  
    marcindu35 wrote:
    I którą ostatecznie autor kupił? Pytam, bo też czeka mnie zakup kasy.

Małe prawdopodobieństwo, abyś kupił taką samą.
    Pytaj tutaj http://itprogres.pl/urzadzenia-fiskalne/
    Gość zna się na rzeczy. I później serwisuje jak trzeba. Można osobiście lub przez kuriera.
    kupiec1
    Level 13  
    @xoree
    Przegląd kasy to ustala im urząd, kiedyś było ok 100 na miesiąc, zmienili przepisy, że przegląd raz na 2 lata i kwota wzrosła do 200. Proste :)
    Odczyt to po zapełnieniu pamięci kasy, minie kilka lat, nie wiadomo ile będzie kosztować.
    Dojazdy zależnie od odległości, ale jest min. 50 złotych, każda naprawa do 1 godzin też 50 złotych, wprowadzenie kodów i produktów do pamięci kasy około 20 gratis- to wszystko to cennik firmy i może się różnić.
    Proponuje kasę SZARP najprostszą, którą najlepiej kupić w serwisie i dogadać się na rabaty, dodatkowo na papier itp.
    xoree
    Level 30  
    kupiec1 wrote:
    Przegląd kasy to ustala im urząd, kiedyś było ok 100 na miesiąc, zmienili przepisy, że przegląd raz na 2 lata i kwota wzrosła do 200. Proste :)

Bzdura - urząd skarbowy nic nie ustala.
    Urząd skarbowy pilnuje przestrzegania prawa skarbowego.
    (nie jest organem do ustalania prawa skarbowego - doczytaj kto jest za to odpowiedzialny).
    Ja brałem na rok 50 zł a teraz biorę 100 zł (netto).
    kupiec1 wrote:

Odczyt to po zapełnieniu pamięci kasy, minie kilka lat, nie wiadomo ile będzie kosztować.

Odczyt kasy 100 zł netto cena niezmienna.
    kupiec1 wrote:

Dojazdy zależnie od odległości, ale jest min. 50 złotych, każda naprawa do 1 godzin też 50 złotych, wprowadzenie kodów i produktów do pamięci kasy około 20 gratis- to wszystko to cennik firmy i może się różnić.

50 zł za dojazd ?? 1 godzina 50 zł ??
    I dlatego trzeba mieć serwis blisko swojej działalności.
    Kupować dobry sprzęt Posnet, Elzab który się nie psuje.
    (jak się kupi tanie wynalazki - to serwis będzie kosił).