Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power3 Turbo - nie dziala wspoldzielenie

19 Gru 2015 10:52 1410 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, nie jestem tu calkiem nowy, ale mojego poprzedniego konta nie uzywalem od 6 lat i nawet nie posiadam juz owczesnego adresu e-mail, aby zresetowac swoje haslo.

Mam problem z podlaczeniem splittera Power3 Turbo. Ogolnie kupilem rodzicom na mikolaja nowy telewizor i teraz jest problem aby go podlaczyc do satelity.
    Dotychczas uzywali oni tunera nBox HDTV Recorder wraz z niebieska karta n HDTV oraz abonentem nC+.
    Do nowego telewizora (obsluguje DVB-S2) dokupilem uzywany modul Conax na CI+ firmy @SMIT oraz uzywane Power3 Turbo v1.01. Niestety - o ile zarowno telewizor, jak i dekoder, dzialaja gdy sa podlaczone pojedynczo do splittera Power3 Turbo, to gdy podlacze obie karty klienckie do splittera wszystko przestaje dzialac. Czasem dziala tylko jeden tuner, a czasem zaden nie dziala. Telewizor pokazuje blad ze "Kanal zakodowany. Sprawdz karte kliencka lub modul CI", a nBox pokazuje albo blad: "Brak sygnalu satelitarnego", albo blad "Kanal nalezy wykupic".
    Karty klienckie Power3 Turbo sa ustawione na Conax, jedna z wlaczonym EMM, druga z wylaczonym.
    Dodam jeszcze, ze na splitterze oprocz tego, ze mruga zielona dioda, ciagle swieci sie slabo czerwona. Instrukcja obslugi nie mowi jasno czy ta dioda powinna sie swiecic, czy tez powinna zgasnac.
    Chwilowo sygnal satelitarny jest dzielony na splitterze sygnalu sat, poniewaz nowy konwerter jeszcze nie przyszedl, ale chyba to powinno dzialac jezeli oba dekodery sa nastawione na kanal z taka sama polaryzacja?

PS. Przepraszam za brak polskich liter, jestem u rodzicow, wiec mam dostep jedynie do sluzbowego laptopa bez pliterek
  • Moderator - SAT
    Niebieska karta nie działa ze spliterami.
    Ponadto karta ta jest "parowana" z dekoderem i nie będzie działać w innym dekoderze, module...
  • Poziom 2  
    simhak napisał:
    Niebieska karta nie działa ze spliterami.
    Ponadto karta ta jest "parowana" z dekoderem i nie będzie działać w innym dekoderze, module...

Hmm, czy mowimy napewno o tej samej karcie - taka ciemno niebieska, z "kulka" z napisem "n HDTV" na srodku i zarysami innych kulek w tle? Poniewaz ta karta dziala zarowno bezposrednio w module CI, jak i przez splitter z jednym (obojetnie ktorym) urzadzeniem.
    A jezeli tak, to czy jest jakis sposob wymiany tej karty na jakas inna, lub jakakolwiek inna mozliwosc taniego rozdzielenia sygnalu nc+ na dwa dekodery (w tym jeden modul CI)? Za tydzien wracam do siebie i jezeli teraz nie zrobie jakiegos rozdzielania sygnalu to calosc bedzie sie kurzyc do mojej nastepnej wizyty za X lat :cry:

[edit]
    Karta jest taka:
    Power3 Turbo - nie dziala wspoldzielenie
  • Moderator - SAT
    Działa pewnie kilka kanałów tzw nieparowanych.
    Ten dekoder to BSLA..... ?
    Karty nie wymienisz.
  • Poziom 2  
    simhak napisał:
    Działa pewnie kilka kanałów tzw nieparowanych.
    Ten dekoder to BSLA..... ?
    Karty nie wymienisz.

Dekoder to ITI-5720SX, S/N: CLRA2804...
    Czy istnieje jakis inny sposob wspoldzielenia uprawnien, chocby po wymianie nBoxa?
    Moze kartami Diablo WIFI by sie udalo (chociaz koszt oraz czasochlonnosc konfiguracji jest spora)?
  • Pomocny post
    Moderator - SAT
    Przy tym dekoderze żaden spliter nie wchodzi w grę.
    Tylko dodatkowy dekoder od operatora.
    Przy BSLA istniało jedno rozwiązanie...
  • Użytkownik usunął konto