Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch Idol - Zawiesza się na logo

piotrek1349 19 Gru 2015 15:31 8322 0
    piotrek1349
    Poziom 12  
    Witam,

Mam problem z telefonem Alcatel One Touch Idol Mini.
    Otóż telefon nie chce się uruchomić. Po podłączeniu zasilania bądź po wciśnięciu przycisku "POWER" telefon uruchamia się lecz ciągle jest ładowanie ekranu loga Alcatel.Po kilku sekundach telefon wibruje co powinno powodować włączenie pulpitu androida lecz tak się nie dzieje. Ciągle jest ładowanie systemu w nieskończoność.
    Podłączenie do komputera nic nie pomaga, urządzenie niezidentyfikowane.
    Próba wejścia do Recovery nie działa. Po wciśnięciu przycisku VOL+ oraz Power telefon uruchamia się w tryb normalny i się zawiesza na logo.

Z telefonem tak się stało po instalacji aplikacji z motywami z Google Play. Telefon się wyłączył i próbował uruchomić lecz tak się nie stało...

Co może być przyczyną? Albo jak wejść w tryb Recovery?

Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Problem rozwiązany w następujący sposób.
    Telefon wpadł w bootloop co powodowało brak możliwości wejścia w recovery. Należało:

1. Wcisnąć razem przycisk VOL - oraz POWER około 8 sekund. Po tym czasie należało zwolnić trzymanie przycisku POWER lecz ciągle trzymać jeszcze kilka sekund przycisk VOL-. Po kilku sekundach puszczamy przycisk VOL -. Telefon powinien być wyłączony.

2. Za pomocą przewodu USB podłączamy do komputera a następnie czekamy aż wyświetli nam się na telefonie ładowanie baterii. Po kilku sekundach odłączamy przewód USB.

3.W kolejnej czynności wciskamy VOL+ oraz POWER jednocześnie i trzymamy aż wejdzie telefon w tryb RECOVERY.
    Przyciskami VOL + oraz VOL - przechodzimy pomiędzy opcjami w RECOVERY. Wybieramy English i wciskamy krótko POWER.
    Następnie Factory RESET. Akceptujemy i wciskamy Reboot.

Po odczekaniu dłuższej chwili telefon się uruchamia:)

Mam nadzieję że pomogłem osobom z podobnym problemem.

Pozdrawiam