Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Pavilion ZT1130 - Jak wykasować wirusa RPC w Windowsie XP?

John Cena 19 Gru 2015 14:15 852 11
  • #1 19 Gru 2015 14:15
    John Cena
    Poziom 6  

Witam wszystkich.
    Mam system Windows XP z dodatkiem Service Pack 2
    Mam pewny problem od wczoraj.
    Czytałem różne tematy stąd co nie co jakoś powstrzymałem.
    O tuż to tak było.
    Zauważyłem że nie miałem głosu w lapku, ok to uruchomiłem lapka tzw zrobiłem restart, o tuż to po uruchomieniu już w trakcie skończeniu ekranu powitalnego pojawia sie okienko z odliczaniem 60 sekund i Wiadomość ,,System Windows musi być ponownie uruchomiony ponieważ usługa Zdalnie nieoczekiwanie przerwana.'' Mało tego w tym czasie wyskakuje okienko z wiadomością ,,Explorer.exe Wystąpił problem z aplikacją Explorer.EXE i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty. Jeżeli jesteś w trakcie pracy, informacje, nad którymi pracujesz, mogły zostać utracone.'' I jest przycisk Zamknij, gdy klikam Zamknij to pasek startu wraz ikonami pulpitu nagle ginie i jest sama tylko tapeta. Ale ok ponownie uruchomiłem komputer i tą wiadomość dałem bardzo nisko prawie pod paskiem by mi on nie przeszkadzał.
    Jak mówiłem że czytałem tu tematy związane z tym problemem że po uruchomieniu tej wiadomości RPC wpisałem wierszu polecenia shutdown -a i następnie wszedłem panel sterowania> Narzędzia administracyjne> Usługi> Zdalnie wywoływanie procedur RPC> właściwości> Odzyskanie> I ustawiłem w 3 oknach Nie podejmuj żadnej akcji i ok.
    Następnie przeskanowałem programem FxBlast i nie znalazł żadnego robaka.
    Dobra to sie stało przed północą to puściłem program Adwanced System Care 6 żeby po naprawiał problemy, troche pomógł bo już tak nie muli mi lapek i powiedziałem że napisze tu o pomoc co zrobić i jak wrócić do normalnego stanu.
    Do tego pobrałem dodatek service pack 3, ale myśle że po skasowaniu tego robaka dopiero zainstaluje ten dodatek.
    Szukam dobrego skanera by tego robaka usunąć i normalnie funkcjonować.
    Dodam jeszcze że mam wgranego oryginalnego xp-eka z oryginalnym kluczem, nie dawno robiłem formata i po zainstalowaniu systemu nie przychodziły mi aktualizacje ani Internet Explorer nie wyszukuje www no i po dosłownie 3 dniach pojawił mi się ten problem jak wyżej napisałem komunikat ten który wyłączyłem i następny komunikat który nie mogę zamknąć.
    Więc do was się zwracam o pomoc i radę jak temu zapobiec i wrócić do normalnego stanu działania systemu.
    Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.

0 11
  • Pomocny post
    #4 19 Gru 2015 15:21
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Odinstaluj Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2_04. Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Cytat:
    CloseProcesses:
    HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] => %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
    HKU\S-1-5-21-1409082233-813497703-854245398-1004\...\Policies\system: [DisableTaskMgr] 1
    HKU\S-1-5-21-1409082233-813497703-854245398-1004\...\Policies\system: [DisableRegistryTools] 1
    HKU\S-1-5-18\...\Policies\system: [DisableTaskMgr] 1
    HKU\S-1-5-18\...\Policies\system: [DisableRegistryTools] 1
    AlternateShell:
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs,Tabs: "" <======= UWAGA
    SearchScopes: HKLM -> DefaultScope - brak wartości
    DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} hxxp://java.sun.com/products/plugin/autodl/jinstall-142-windows-i586.cab
    DPF: {CAFEEFAC-0014-0002-0004-ABCDEFFEDCBA} hxxp://java.sun.com/products/plugin/autodl/jinstall-142-windows-i586.cab
    C:\Documents and Settings\FAMIX\Ustawienia lokalne\Temp\winbkqba.exe
    EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
    Uruchom jako administrator FRST i kliknij w Fix/Napraw.
    Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

0
  • #5 19 Gru 2015 19:16
    John Cena
    Poziom 6  

Naprawiłem tym fixem co podałeś wyżej.
    Następnie przeskanowałem tym programem co podałeś znalazło mi 14 zagrożeń, już mi sie nie pojawia ten komunikat Explorer.EXE z informacją błedu.
    Co jeszcze zrobić dalej?
    Po niżej podaje Logi z Cureit do sprawdzenia.

0
  • #6 19 Gru 2015 19:33
    John Cena
    Poziom 6  

Chciałem dodać że do tej pory Internet Explorer nie otwiera strony www,, np google.
    Wciąż mi piszę że Nie można wyświetlić strony i poniżej opis ustawienia.

0
  • #7 19 Gru 2015 19:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Probowales jakiejs innej przegladarki np. FF?

Nie dosc, ze nie masz SP3 do XP to jeszcze brakuje innych aktualizacji, wroc jak juz zainstalujesz Sp3 oraz inne aktualizacje. O IE zapomnij, jest przestarzaly.

0
  • #8 19 Gru 2015 19:44
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Pokaż nowe logi z FRST.

0
  • #9 19 Gru 2015 20:37
    John Cena
    Poziom 6  

Kolobos napisał:
    Probowales jakiejs innej przegladarki np. FF?
    Nie dosc, ze nie masz SP3 do XP to jeszcze brakuje innych aktualizacji, wroc jak juz zainstalujesz Sp3 oraz inne aktualizacje. O IE zapomnij, jest przestarzaly.

Zainstalowałem SP1 i SP2 mam ściągniętego z Microsoftu SP3 w ISO tylko pytanie czy ja mam nagrać na płytę te SP3 czy zainstalować programem co otwiera obraz np Alkoholem 120% czy Deamontolsem? A jeżeli chodzi o inne aktualizacje to jakie jeszcze?
    Gdy Internet Explorer działał, to ściągały się automatyczne aktualizacje, a teraz w ogóle się nie ściągają.

@Acorus 20
    Proszę, nowe logi w załączniku.

0
  • Pomocny post
    #11 20 Gru 2015 10:31
    swiercm
    Moderator na urlopie...

John Cena napisał:
    mam ściągniętego z Microsoftu SP3 w ISO tylko pytanie czy ja mam nagrać na płytę te SP3 czy zainstalować programem co otwiera obraz np Alkoholem 120% czy Deamontolsem?

Jest także wersja wykonywalna SP3.

Niemniej jednak możesz wypalić ISO na płytę lub skorzystać z wirtualnego CD/DVD - nie ma to większego znaczenia.

0
  • #12 20 Gru 2015 12:32
    John Cena
    Poziom 6  

Zainstalowałem SP3 i jest znaczna poprawa.
    Dziękuję wam za pomoc.
    Hp Pavilion ZT1130 - Jak wykasować wirusa RPC w Windowsie XP?

0