Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350E7C-S0APL - Windows 8.1 zapentlony reset brak trybu awaryjnego

maxmario 19 Gru 2015 17:26 1440 0
 • #1
  maxmario
  Poziom 11  
  Problem dotyczy Samsunga NP350E7C-S0APL po wgraniu prawdopodobnie złego sterownika podczas uruchamiania mignie niebieski obraz z komunikatem że jest jakiś problem i następuje reset laptopa i tak cały czas. Jako że Microsoft wspaniałomyślnie zdecydował że tryb awaryjny można wywołać tylko z sprawnego systemu lub sam się powinien aktywować przy problemach z rozruchem. Niestety w tym przypadku lipa nie załącza się automatycznie i tu pytanie czy możliwe jest jakieś rozwiązanie aby uruchomić tryb awaryjny? Mam możliwość podpięcia dysku jako zewnętrzny i przeglądania jego zawartości może w jakimś pliku można nadpisać jakąś komendę? Problem z recovery Samsunga też taki że przy reinstalacji czyści dysk C z danych a jest tam prawie 300Gb danych. Czy tylko pozostaje reinstalacja?

  Poprzez instalatora win8 na pendrive mam dostęp do konsoli i edycji rejestru ale gdzie szukać rozwiązania uruchomienia trybu awaryjnego to już nie wiem.

  Problem rozwiązany dla potomnych

  Instalator windows8 na usb w moim przypadku klawisz F10 wybór pendriva -> instalator zapyta o język preferencje klikamy dalej -> następnie na dole Napraw -> Rozwiąż problemy -> opcje zaawansowane -> wiersz polecenia

  jak już się ma dostęp do konsoli - wiersz polecenia wpisujemy

  bcdedit /set {default} safeboot minimal ta w moim przypadku zadziałała przy kolejnym uruchomieniu windows był trybie awaryjnym, inne źródła podają jeszcze takie rozwiązania ale u minie nie zadziałało dopiero wpisywane w cmd.exe przy uruchomionym Windowsie zaskoczyło:

  bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy włącza menu z F8

  bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard wyłącza menu z F8

  moim skromnym zdaniem lepiej włączać jak tylko możliwe aby się potem nie użerać jak mi się zdarzyło.