Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie podczas przeglądania stron internetowych.

Julkaaa90 19 Dec 2015 20:41 978 8
    Julkaaa90
    Level 8  
    Witam. Problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu, kiedy przeglądam strony internetowe i jednocześnie słucham muzyki, lub jakiś film leci w tle, to dźwięk się przycina, trzeszczy, głównie wtedy kiedy strony się ładują. Sterowniki audio mam aktualne (przynajmniej tak twierdzi system) ,wie ktoś o co może chodzić? Będę wdzięczna za rady :) Mam Windowsa 10.
    rosze
    Level 13  
    Prawdopodobnie zakłóca modem.
  • Helpful post
    zulusj23
    Level 25  
    Proponuję zacząć od instalacji tego:

http://www.resplendence.com/latencymon

i sprawdzenia, czy przypadkiem przycinanie nie jest spowodowane zbyt dużą latencją. Sam walczyłem z tym bo doprowadzało mnie to do szału w całkiem nowej instalacji 7-ki.
    Julkaaa90
    Level 8  
    Pobrałam, włączyłam i coś jest nie tak...niestety nie znam się za bardzo na komputerach, mógłbyś rzucić na to okiem i coś doradzić? Trzeszczenie podczas przeglądania stron internetowych.
    zulusj23
    Level 25  
    Ja też nie jestem zbyt mocny, ale z tego widać, jest problem z:

- mysz lub klawiatura bezprzewodowa
    - sieć, nie wiem może sterowniki do karty lan/wlan
    - dostęp do pliku wymiany na HD.

Ten test robiłeś z aplikacjami działającymi w tle czy na "gołym" systemie ? U mnie było podobnie. Zainstalowałem do wszystkich urządzeń sterowniki od producentów oraz powyłączałem w biosie nie używane porty LPT itp. oraz kanały ATA/Sata. Sprawdź, może i u Ciebie to pomoże.
    Julkaaa90
    Level 8  
    Mam mysz bezprzewodową ,ale już od dawna i wszystko było ok...Sterowniki są raczej aktualne, jeśli chodzi o ten plik wymiany HD, to nie bardzo wiem o czym piszesz, że o biosie już nie wspomnę ;) jestem zielona...
    zulusj23
    Level 25  
    Julka, (tak ma na imię moja wnuczka ;) ) grzebanie w biosie nie jest może jakoś bardzo skomplikowane, ale wymaga choć podstawowej wiedzy na ten temat. Ciężko będzie to wytłumaczyć krok po kroku na forum. Poproś może chłopaka, męża lub sąsiada o pomoc bezpośrednią lub znalezienie znajomego, który cokolwiek wie na ten temat. Poczekaj, na pewno ktoś jeszcze się jeszcze odezwie i coś mądrego doradzi. Może lepiej nie rób nic sama.
    Julkaaa90
    Level 8  
    Tak zrobię ;) dziękuję i Wesołych Świąt :)