Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lumia 530 - dotyk nie działa

19 Gru 2015 22:19 1290 10
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem z Lumią 530.
    Wszystko zaczęło się od mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza(upadł wyświetlaczem na kant twardego przedmiotu) w wyniku czego dotyk przestał działać. Zaniosłem go więc do komisu i wymienili wyświetlacz ale telefon nie działał jak powinien, tzn dotyk jest mało precyzyjny -jeśli w ogóle działa, poza tym bardzo często zawiesza się -nie mogę go wcale odblokować lub świruje sam z siebie ,tzn wciskają się rzeczy samoczynnie tak jakbym coś dotykał a nie dotykam.
    Zaniosłem go do komisu z powrotem i facet wymienił wyświetlacz po raz kolejny ale cały nic to nie dało -telefon wciąż szwankuje jak przedtem.
    Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 29  
    Zmien serwis, temu może uda się kiedyś trafić w działający dotyk... Pytanie za którą próbą ;)
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 16  
    Miałem ten sam problem z tym samym telefonem. Po wymianie szybki z digitizerem na początku działał OK, choć mam wrażenie, że gorzej niż oryginalny. Parę dni później było coraz gorzej, aż w końcu praktycznie przestał działać. Próbowałem go reanimować bo myślałem, że to kwestia połączenia lutowanego, ale nie pomogło. Wszelkie podstawowe zasady sztuki, w tym ESD raczej zachowałem.
    Wydaje mi się to kwestia kiepskiej jakości zamiennika, ten kosztował 28,99 na Allegro.
  • Poziom 6  
    A czy aktualizacja oprogramowania mogłaby pomóc? Dodam ze przywrocilem ustawienia fabryczne Ale nic to nie pomoglo
  • Poziom 35  
    Pytanie co wymieniono? W oryginale wystepuje tu komplet, razem z wyswietlaczem i ramka. Jesli wymieniona zostala sama szybka to spora szansa, ze jest to jakis zamiennik. Do tego dochodzi tutaj fakt, ze dotyk jest lutowany i potencjalne problemy moga wynikac z blednego montazu.

Co do oprograwania, jesli to zamiennik, zamontowany zostal poprawnie i nie jest to wadliwa sztuka to mozliwe, ze soft pomoze, ale probowalbym sie cofnac na starszy niz aktualizowac do nowszego. Z zamiennikami do niektorych Lumii generalnie bywaja problemy po aktualizacjach.
  • Poziom 6  
    Zaktualizowałbym dawno tylko , że nie da się...
    Włączam żeby się aktualizował (dostęp do internetu mam cały czas) ale pasek stanu nawet nie drgnie. Mam pakiet internetowy 2GB i może tu leży problem, chociaż przy wifi też nic się nie dzieje
  • Poziom 31  
    W 530 trzeba wymieniać cały moduł lcd+dotyk, wymiana samego dotyku kończy się tym że nie chodzi wcale albo chodzi jak mu się chce.
  • Poziom 33  
    Nie przesadzajmy, dobry dotyk i wystarczy wymienić sam dotyk. Wstawiam, zero problemów.
  • Poziom 31  
    tele_sim napisał:
    Nie przesadzajmy, dobry dotyk i wystarczy wymienić sam dotyk. Wstawiam, zero problemów.

Może na takie trafiam, 2 telefony, dotyki od 4 różnych dostawców, ale może faktycznie, tylko element lutowany, problem z reklamacjami w razie trafienia na kiepski a takich pełno.
  • Poziom 16  
    No właśnie. Tylko jak rozróżnić ten dobry od tego złego, zwłaszcza że cena nie gwarantuje jakości, a rozpiętość cenowa na Allegro to od 22 do ~100zł. Po zdjęciach (głównie gratisów, bo po samej szybce nie widać) można odnieść wrażenie, że to ten sam badziew.
    I jak w razie czego reklamować wadliwy. W przypadku serwisów można mieć swoich sprawdzonych dostawców, ale co jak mam tylko jeden telefon i w nim chce wymienić element. Sam montaż jest prymitywny jeżeli się tylko posiada sprzęt i minimum obycia z lutowaniem SMT, mimo to sprzedawca zawsze może zwalić winę na zły montaż.
    Co ciekawe, u mnie digitizer z początku prawie działał. Jak zaczęło przerywać, to przelutowałem jeszcze raz taśmę, bo myślałem, że problem leży w połączeniu. Nie pomogło, ale zauważyłem że digitizer działał co n-te załączenie ekranu, więc wnioskuję, że to chyba wadliwa elektronika.
  • Poziom 6  
    Straciłem cierpliwość, więc kupiłem nowy telefon a tego się pozbędę. ciekawe tylko ile będzie wart z taką usterką