Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica nie chce się włączyć

woszczykgda 19 Gru 2015 22:49 7731 5
  • #1 19 Gru 2015 22:49
    woszczykgda
    Poziom 2  

Witam
    Płyta indukcyjna Amica PB*4VI512FTB*M Model PI6512TK po 4 latach pracy w czasie gotowania wywaliła bezpiecznik w mieszkaniu.
    Po ponownym włączeniu bezpiecznika w płycie indukcyjnej pojawił się rozbłysk i coś w płycie huknęło.
    Od tego czasu płyta nie chce się włączyć.

Zdjąłem obudowę płyty ale nie widzę żadnych spalonych elementów
    Bardzo proszę kolegów o pomoc i wskazówki co powinienem po kolei sprawdzić aby znaleźć przyczynę.

1 5
  • #2 20 Gru 2015 10:26
    rychomuch
    Poziom 29  

_ pojawił się rozbłysk i coś w płycie huknęło_
    Musi być widoczny ślad "rozbłysku". Dobrze się przyjrzyj.

0
  • #3 20 Gru 2015 23:20
    woszczykgda
    Poziom 2  

Załączam zdjęcie płyty.
    Niestety ja nie widzę żadnych spalonych elementów.
    Otwierając obudowę widziałem małe zabrudzenie\osmolenie na wewnętrznej stronie.
    Jedyna rzecz jaka wydaje mi się podejrzana porównując ze sobą oba moduły, to że po stronie po której był rozbłysk element oznaczony jako LTE 2110 (niestety nie wiem co to jest) ma 'płaszcz przylegający do zwojów', jakby pod wpływem temperatury się skurczył.

Płyta indukcyjna Amica nie chce się włączyć Płyta indukcyjna Amica nie chce się włączyć Płyta indukcyjna Amica nie chce się włączyć

0
  • #4 22 Gru 2015 00:33
    Alemucha
    Poziom 28  

woszczykgda napisał:

Otwierając obudowę widziałem małe zabrudzenie\osmolenie na wewnętrznej stronie.
    Wstaw fotkę tego obszaru i oczywiście przejrzyj stan wszystkiego od przyłącza sieci. Brak fotek spodów płyt.

0
  • #5 22 Gru 2015 03:49
    michalprezes1
    Poziom 14  

Pewnie poszedł procesor na module przy okazji - częsta usterka w tych modułach.

3
  • #6 24 Gru 2015 16:43
    Alemucha
    Poziom 28  

Poza procesorem jest tam kilka innych wrażliwych elementów.

3