Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra III 1.6 Z16XEP - Gaśnie na wolnych obrotach

kamiloooxxx 20 Dec 2015 13:12 7650 6
    kamiloooxxx
    Level 11  
    Witam. W Oplu Astrze III 1.6 pojawił się problem. Po odpaleniu auto wkręci się za 1,5 tysiąca obrotów powoli spadają do 1 tysiąca i auto gaśnie. Podczas ruszania przerywa.
    Po podłączeniu pod komputer w sterowniku silnika był jeden błąd:
    Kodu niestety nie pamiętam P.....-błąd interfejsu tempomatu(sporadyczny). Po skasowaniu błędu więcej się nie pojawił.
    jokerro
    Level 34  
    Sonde to ty musisz ale wymienić bo tego nie wolno lutować.
    A w temacie to sterownik zgubił ci nastawy przepustnicy,stad problem.
    Potrzebna adaptacja.
    kamiloooxxx
    Level 11  
    Dzisiaj wyczyściłem przepustnice, po odpaleniu obroty falowały ale auto nie gasło po chwili się unormowały na 1,5 tysiąca i auto zgasło. Nadal jest ten sam objaw. Adaptacji przez interfejs nie zrobię niestety nie mam takiej opcji. Z tego co wiem w tym silniku nie robi się adaptacji przepustnicy.
    kortyleski
    Level 43  
    Odczytu ze zrozumieniem parametrów rzeczywistych tez nie masz możliwości zrobić? Oddaj auto kunom. Zepsuły niech naprawiają teraz
    kamiloooxxx
    Level 11  
    Szkody wyrządzone przez kuny zostały naprawione i auto chodziło bez najmniejszych problemów. Problem z gaśnięciem, nie trzymaniem wolnych obrotów pojawił się osobno i raczej nie ma to nic z tym wspólnego, zresztą sondy sprawdzone pracują ładnie. Lewego powietrza też nie łapie.
    jokerro
    Level 34  
    Robi się w tym silniku adaptacje.Trzeba ją wykonać.
    kamiloooxxx
    Level 11  
    Problem rozwiązany dwa tygodnie temu. Okazało się że EGR zablokował się w pozycji otwartej.