Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Raspberry Pi jako monitor sieciowy

20 Dec 2015 13:53 1767 3
  • Level 10  
    Witam
    Od dłuższego czasu jestem w posiadaniu mini komputera Raspberry Pi 2. Po paru bardziej lub mniej udanych projektach znalazłem dla malinki nowe zastosowanie. Chciałem żeby posłużyła mi, jako monitor sieciowy, potrzebuje wyświetlać proste prezentacje a przeciągniecie kabla HDMI pomiędzy komputerem a projektorem jest niemożliwe):. Szukałem jakiegoś podobnego projektu, ale natrafiłem tylko na program spacedesk, niestety nie spełnia on moich oczekiwań z 2 powodów: po pierwsze potrzebuje dostęp do Internetu, a po drugie każdorazowo muszę wpisywać adres ip mojego laptopa (konieczność podpięcia dodatkowo myszki do malinki).
    Czy zna ktoś jakiś inny sposób na rozwiązanie mojego problemu, podpowiedź jak jej szukać?
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Ps na malince mam system Raspbian na laptopie win 10 a komunikacja jest po przez wi-fi
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Space desk wymaga dostępu do internetu? Jakoś nie kojarzę... Raczej tylko dostęp do sieci.
    A nie można uruchomić tego spacedesk jakoś z wiersza poleceń podając w ten sposób adres IP?
  • Level 10  
    piotrva wrote:
    Space desk wymaga dostępu do internetu? Jakoś nie kojarzę... Raczej tylko dostęp do sieci.
    Wydaje mi sie, że tak skoro łączenie sie klienta z PC jest po przez przeglądarkę WWW( i wpisujemy domene a nie adres ip PC), a wersja kliencka aplikacji jest tylko na win, jeśli sie mylę to proszę o poprawienie
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A racja, rzeczywiście jest wersja odpalana przez stronę www, nie zauważyłem tego szczerze mówiąc.

Jak patrzę pobieżnie na tą wersję to po jej zapisaniu na komputerze też się odpala i nie widzę na pierwszy rzut oka żadnych odnośników do treści przechowywanej online.

Ja nie mam 100% czasu na testy, ale spróbuj zapisać tę stronę (np. via firefox), wrzucić ja na R-Pi i spróbować podłączyć wszystko przy odciętym dostępie do internetu.

Jak odpali to jesteśmy w domu ;)