Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki migomat dla majsterkowicza ?

20 Gru 2015 16:52 5268 14
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich użytkowników.

Chciałbym prosić o porady jaki migomat kupić do prostych prac domowych. Prosiłbym o podanie konkretnych firm / modeli spawarek oraz ich wady i zalety. Mój budżet to 2000 PLN. Przejrzałem już wiele postów, ale nie znalazłem nic dla siebie. Materiał jaki będzie spawany to profile zamknięte, blachy do 3, 4mm grubości.

Pozdrawiam i oczekuję na podpowiedzi.
  • Poziom 20  
    Napewno nic z Sherman DUALMIG mam taki i spawa jak mu się zechce raz dobrze raz smarka najlepiej coś z renomowanych firm ale napewno fachowcy się wypowiedzą.
  • Poziom 21  
    Nie wiem czy zmieści się w tej cenie ale ja posiadam migomat Industrie 250 A od 9 lat. Spawam i ja i mój tata dość dużo, ze względu na brak miejsca musimy go trzymać w mocno wilgotnym garażu (niestety). Po 4 latach padł mostek prostowniczy i to była jedyna awaria. W zakładzie w którym pracuje tata też mają taki migomat tyle że 315 A, spawają co dzień i bardzo dużo, jedyne co się zepsuło to przełącznik zakresu prądu. Mogę polecić ten sprzęt.
  • Poziom 31  
    Za 2 klocki kupisz bez problemu profesjonalny używany.

Nie polecam nowych w tej cenie, nic nie są warte mały trafo, mały dławik, elektronika made in china wielkości paczki draży.
  • Poziom 12  
    DJ ANNUS a co polecasz ?

Jestem w stanie dołożyć troszke do tego zakupu, ale nie ukrywam, że chciałbym nowe urządzenie. Jakie konkretne modele możecie polecić ?
  • Poziom 31  
    szmendrik napisał:
    że chciałbym nowe urządzenie

Kolegom nie wiesz co piszesz, w nowych to jest dopiero lipa, wiecznie rozlatujące się przełączniki zakresów, lipne napędy drutu, lipne uchwyty.
    Transformatory 1 lub 2 fazowe.
  • Poziom 19  
    W cenie do 2 tys nowy to tylko inwerterowy Magnum lub Sherman Za ok. 3 tys. możesz brać Esaba c170 lub tigera 2200, ale to trafo. Za ok. 3 tys jest też 300A Magnum lub sherman inwerterowy. Musisz zastanowić się co potrzebujesz. Ja mam Esaba Caddymiga c200 i spawa trochę lepiej od małych magnumów i jest przyjaźniejszy w obsłudze, łatwiej go ustawić, ale to już ponad 3 tys. Mam też dostęp do Magnuma MIg 190 II i Mig 330 i one naprawde dają radę
    Do tego co napisałeś wystarczy ci magnum mig 190 i jeszcze będziesz miał zapas mocy i możliwość spawania elektrodą.
  • Poziom 12  
    zdenek_zdenek a co spawałeś tym magnum jakieś grubsze konstrukcje ? Ta spawarka kładzie ładne spawy czy smarka ?
  • Poziom 19  
    Grube konstrukcje spawałem mig 330 (hale stalowe). Mig 190 też pospawasz tylko na więcej ściegów, a spawy leje normalne. Może magnumy troche bardziej pryskają kulkami od caddymiga.
  • Poziom 6  
    a co byście powiedzieli o Besterze 180/190 ? Daje rade?
  • Poziom 24  
    Jak do domu to tylko inwerter, trafo do dużego zakładu jedynie się nadaje. Tak jak poprzednicy piszą, magnum albo sherman, nie ma co się bać tych spawarek. Jedyne o co zadbać to nie ciąć boschem w ich kierunku, a po robocie przedmuchać elektronike powietrzem.
  • Poziom 19  
    marcino2000 napisał:
    a po robocie przedmuchać elektronike powietrzem.

Ja to robie raz w roku, czasem raz na dwa lata i nic sie nie dzieje.

O besterach już dużo napisałem, jak chcesz to poszukaj, ale nie bierz tego.
  • Poziom 10  
    Kolego polecam inwerter migatronic rallymig 160. Uzywany kupisz w dobrej cenie na allegro lub olx. Bardzo dobra marka spawarek. Spokojnie do 4mm grubosci materialu wystarcza. Jest synergiczny wiec krecisz tylko jednym pokretlem, sam dostosowuje predkosc podawania drutu do zadanego pradu, posiada programy pod nierdzewke i alu, do alu bym go nie uzywal bo nie ma pulsu. To na prawde spawa a nie smarka.
    Jestem spawaczem z zawodu wiec wiem co pisze.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    DJ ANNUS napisał:
    Za 2 klocki kupisz bez problemu profesjonalny używany.

Nie polecam nowych w tej cenie, nic nie są warte mały trafo, mały dławik, elektronika made in china wielkości paczki draży.

dokładnie jestem tego samego zdania więc wolałem kupić stary solidny ciężki sprzęt za cenę nowych marketowych ale trafiłem na perełkę Lorch z chyba 70 roku masywna maszyna :)