Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet predom GCO-19,8-04-GZ50 sterowanie kotlem

20 Gru 2015 17:55 1233 1
  • Poziom 14  
    Jak wstawić przekaźnik czasowy aby kocioł po wyłączeniu pompy ponownie włączył się np. po 5 minutach.
    Sterowanie kociołka wygląda tak
    Włączając główny włącznik załącza się jeden stycznik który reguluje pokojowy czujnik (jeśłi temperatura pokojowa jest niższa), jeśli na kotle temperatura wody jest niższa niż zadana wtedy do gry wchodzi drugi stycznik który włącza pompę i następuje odpalenie gazu. Odpaleniem kotła steruje pompa co poprzez ciśnienie i to jest jedyne sterowanie w moim kotle. Chciałbym zainstalować stycznik czasowy który by sterował działaniem stycznika od temperatury kotła. Wiadomo w nowszych kotłach (mój 1991r) steruje tym elektronika. Ja natomiast muszę męczyć się z częstym włączaniem kotła np sterownik pokojowy przechodzi z nocy na dzień, kocioł dochodzi do 80*C grzejniki nie są w stanie oddać tak szybko ciepła i następuje wyłączenie pompy( pracuje jeszcze ok minuty na niższym biegu aby wychłodzić wymiennik) po czym kilkanaście lub kilkadziesiąt razy kocioł się odpala. Temperatura w domu się podnosi i sterownik pokojowy wyłącza system . Kocioł ustawiony na minimum. Jeśli wysteruje go na dłuższy postój wtedy grzejniki oddadzą więcej ciepła do otoczenia a tak to mam ogromną stratę.
  • Poziom 14  
    Czy jest możliwe to o czym pisze , chodzi mi o zwloczne uruchamianie pompy co o minimum 5 minut