Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane - Wymiana elementu błotnika

rbm 20 Gru 2015 18:17 1104 8
  • #1 20 Gru 2015 18:17
    rbm
    Poziom 9  

Witam

Na zdjęciu widać jak element na kołem jest inaczej pomalowany.
    Tak pomalowali w lakierni. Odróznia się on od reszty samochodu, widać to zwłaszcza od strony klapy.
    Dużo kosztowałaby wymiana takiego elementu ? Tzn kupić gdzieś na szrocie i wymienić ? Nie pytam o serwis bo tam pewnie bardzo drogo.

0 8
  • #2 20 Gru 2015 18:29
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Ale chcesz kupić ten element w tym kolorze? Jeśli tak, to nic nie zyskasz, bo każdy samochód płowieje w swoim tempie i zależy to od wielu czynników. Koloru używanej części idealnie nie podbierzesz. Przy lakierowaniu konkretnego elementu w samochodzie, z reguły stosuje się cieniowanie elementów obok, żeby uniknąć właśnie takich efektów jak u Ciebie. Czy tutaj tak było robione czy też dałeś do pomalowania jeden element na podstawie numeru lakieru producenta samochodu?

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #3 20 Gru 2015 18:35
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Ten element to plastik a zapewne nie wiesz że nawet fabrycznie zderzaki i elementy z tworzywa są lakierowane na oddzielnej linii dlatego masz różnice w odcieniu pomiędzy elementami plastikowymi a nadwoziem.
    Jeśli ten element kolorystycznie "wchodzi" do elementów plastikowych tylnej klapy to masz wszystko w porządku a jeśli nie to należy zgłosić reklamacje w miejscu w którym wykonano Ci usługę lakierniczą.
    Jedna uwaga .... to jest forum mechaniczne a nie lakiernicze.

0
  • #4 20 Gru 2015 18:36
    rbm
    Poziom 9  

Sprawa wyglądała tak, że była na tym elemencie mała zadra, taka na 1 cm może.
    Więc pojechałem, spytałem się czy mi to pomalują tak żeby nie było widać.
    Powiedzieli, że bez problemu. Że zrobią właśnie cieniowanie czy coś podobnego.
    Ta zadra była na środku elementu.
    Pomalowali.
    Efekt jest taki jak właśnie widać. Wtedy tą zadrę było widać z 2-3 metrów.
    Teraz tak pomalowany element widać z 10 metrów. Po prostu jest gorzej niż wtedy.
    Z tego co widać to pomaliwali tylko ten jeden element.
    Ale oni mieli to zrobić niby taką techniką, że nie trzeba malować całego elementu tylko jakiś format A4 czy jakoś tak.

Proszę też pamiętać że ten element jest plastikowy a po pobokach blacha.
    To co teraz ma dać drzwi przemalować tylnią klapę i co jeszcze ?
    Z 1cm zadry zaraz będzie malowane pół auta.

W jaki sposób można to rozwiązać ?

Pozdrawiam

0
  • #5 20 Gru 2015 18:44
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Pozostaje reklamacja i zwrot pieniędzy za usługę. Chyba, że warsztat poczuje się do winy i powie, że rzeczywiście jest schrzanione. Może praktykant robił a mistrz nie dopatrzył? Piszesz, że widać fuszerę z 10 metrów, a jak odbierałeś, to nie było widać?

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #6 20 Gru 2015 18:47
    rbm
    Poziom 9  

Włąsnie jak odbierałem to było wtedy na mocnym słońcu i wydaje mi się, że nie było widać, dopiero po jakimś czasie zaczęło to stawać się bardziej widoczne. I własnie tego się boje, że teraz mi powiedzią, że to już za późno na reklamacje.

Wtedy myślałem, że jakby się kupiło gdzieś na szrocie to może ta różnica byłaby trochę mniejsza. Bo teraz to po prostu tragicznie wygląda.

Pozdrawiam

0
  • #7 20 Gru 2015 18:47
    RobertLodz09
    Poziom 29  

rbm napisał:
    W jaki sposób można to rozwiązać ?

Jedz do normalnej lakierni a nie do malarzy samochodowych ...
    możesz poszukać tego elementu w kolorze ale jaką masz pewność że nie przyślą Ci go
    z uszkodzoną powierzchnią która także będzie wymagać polakierowania
    Najprościej jechać do pewnej sprawdzonej i z renomą lakierni i wystarczy że jeszcze raz
    Ci przelakierują ten element ,nie musisz mieć nic cieniowane ten lakier bardzo dobrze
    wchodzi nawet na tzw. ostro bez cieniowania
    Żona ma w tym kolorze też taka Renault i miała malowane 2 elementy i nie ma różnicy do reszty auta tylko że za te 2 elementy zapłaciła 1600zł a nie jak w jakieś dziadoskiej
    malarni po 200zł od elementu
    Pozdrawiam!

0
  • #8 20 Gru 2015 18:52
    rbm
    Poziom 9  

A czy możesz polecić w takim razie taką lakiernię?
    Ta co byłem to była niby bardzo renomowana firma, reklamują się w internecie, mają całą sieć punktów.
    Zapłaciłem ponad 500 zł.
    Nie patrzyłem na cenę, chciałem żeby było porządnie.

Pozdrawiam

0
  • #9 20 Gru 2015 19:15
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Skoro to taka duża sieć lakiernicza to powinieneś otrzymać rachunek fakturę za naprawę
    Na jego podstawie masz możliwość dochodzenia swoich praw ,
    jeśli różnica była widoczna już w momencie odbioru auta to należało zgłosić zastrzeżenia co do jakości i żądać poprawienia.
    Jeżeli to świeża sprawa to proponuję zgłosić się do nich z żądaniem naprawienia szkody jaką jest ta wada powłoki (różnica barwy i odcienia w stosunku do sąsiadujących elementów)

Dodano po 38 [sekundy]:

rbm napisał:
    czy możesz polecić w takim razie taką lakiernię?

Jeśli jesteś z Łodzi to nie ma problemu.

0