Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo v40 - montaz swiatel przeciwmglowych

20 Dec 2015 19:53 1131 3
  • Level 10  
    Witam :)
    Otóż chcę zamontować przednie światła przeciwmgłowe do mojego volvo v40
    Ale nigdy takich w nim nie było. I chciał bym aby ktoś mi doradził,ponieważ nie mam włącznika oryginalnego który ma dodatkowy obwód przeciwmgłowych przednich.
    Jest to cały włącznik swiateł mijania,pozycyjnych,z regulatorem jasności podświetlania i wysokości lamp przednich. Byly 2 rodzaje i każdy z nich ma przewmgłowe tylne,ale nie każdy juz ma przednie :( ja mam bez. A używany kosztuje 150zł. Chce to załatwić taniej :)
    I teraz mam problem... Mógl bym zastosować prosty przekaźnik i włącznik,ale nie chce psuć deski jakimiś dziwnymi przełącznikami.
    Chciał bym zastosować maly włącznik impulsowy umieszczony w zaślepce w miejscu oryginalnego włącznika,ale nie bardzo wiem jaki przekaźnik zastosować by mial podtrzymanie załaczone impulsem, i takim samym impulsem mógł zostać rozłączony.
    Lub ewentualnie namiar na włącznik małych rozmiarów,jak najbardziej płaski,by można było go zamontować w zaślepce,bym mógł go wcisnąć i żeby został załączony,a ponowne wciśniecie go rozłączyło. Coś jak włącznik awaryjnych,tylko mniejszy i do nie dedykowanego montażu. Wtedy wystarczył by mi prosty układ z przekaźnikiem. Nie umiem znaleźć takiego włącznika :(
    Pomożecie?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Słuchaj co do przełącznika to sam musisz go znaleść, a co do reszty schematu to nie ma problemu, jeżeli wyłącznik stały to wystarczy do tego dodać zwykły przekaźnik samochodowy, jeżeli chwilówka to układ np. na 4027.
  • Level 10  
    Wiele mi to nie mowi :( bardziej bym potrzebowal jakiegos gotowca,bo elektronik ze mnie raczej kiepski...
    Widze ze chyba nie ma takich gotowych ukladow samopodtrzymujacych wzbudzanych impulsem i rozlaczanych tym samym impulsem... Chyba poprostu pojezdze po szrotach i sprobuue znakesc ladny i plaski wlacznik... Np od daewo nubira :) bedzie prosciej :)
  • Moderator of Cars
    Są gotowce, np przekaźnik bistabilny. Tani i porządny to można by wykorzystać przekaźnik od podgrzewania tylnej szyby z Omegi B.